Ви зараз переглядаєте ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ ТРЕТЬОГО КУРСУ ІЗ ГОСТЬОВИМ ЛЕКТОРОМ – КОНСТРУКТОРОМ ПІДПРИЄМСТВА «АРЖЕН» ОЛЬГОЮ БЕЗВУХ

ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ ТРЕТЬОГО КУРСУ ІЗ ГОСТЬОВИМ ЛЕКТОРОМ – КОНСТРУКТОРОМ ПІДПРИЄМСТВА «АРЖЕН» ОЛЬГОЮ БЕЗВУХ

30 квітня 2024 року студенти групи ШВ-21-1 в межах обов’язкової дисципліни «Основи проєктування виробів» зустрілися у стінах кафедри ТКШВ із запрошеним лектором – конструктором швейного підприємства «Аржен» – Ольгою Безвух.  Тема лекції була присвячена «Особливостям конструктивного моделювання поясних виробів різного крою».

Пані Ольга натхненно розповіла студентам про особливості розробки нових моделей жіночих штанів в умовах масового виробництва. На підприємстві «Аржен» розробка моделей розпочинається із формування технічного завдання, в якому представляють технічний ескіз виробу, особливості технологічної оброки усіх його вузлів, а також конфекційна карта, яка включає повний перелік використовуваних матеріалів.

Розробка базових та модельних конструкцій швейних виробів виконується в автоматизованому режимі з використанням САПР Julivi на базовий розміро-зріст.

За побудованими лекалами виконується розкрій та виготовлення експериментального зразка. Здійснюється його примірка на споживачеві типової тілобудови та вносяться корективи у модельну конструкцію. Паралельно технологом розробляється технологічна послідовність на обробку виробу.

Після розробки та уточненя базових лекал конструктор виконує їх градацію на задані розміри та зрости і формує таблицю вимірів виробу в готовому вигляді. На підприємстві «Аржен» градацію виконують на лекалах базової конструкції, оскільки під час моделювання програма Julivi автоматично прораховує градацію для всіх модельних ліній.

Після розробки основних лекал конструктор виконує побудову похідних лекал з підкладки та прокладкового матеріалу. Похідні лекала уніфікують для всього розмірно-зростового ряду. Далі виконується деталювання, на якому різними кольорами показують ділянки, що підлягають дублюванню на пресі та на прасці.

Після градації виконується розкладка лекал на тканині верху, підкладковому та прокладковому матеріалах на всі рекомендовані розміри та зрости, що зазначені в технічному завданні. Розроблені розкладки передаються в розкрій цех для виконання подальшого розкрою.

На завершення пані Ольга зазначила, що робота конструктора дуже кропітка та відповідальна, оскільки пов’язана з усіма ділянками виробництва. Адже від правильної розробки нової моделі залежить кінцевий успіх виробництва та задоволеність широкого кола споживачів. Гостьовий лектор побажала студентам успіхів у навчанні, бути допитливими та цілеспрямованими у професійному напрямку.

к.т.н., доц. Оксана СИРОТЕНКО

Залишити відповідь