Бакалаврат

На кафедрі ТКШВ виконують підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем:

бакалавр (повна форма навчання – 3 роки 10 місяців, скорочена форма навчання – 1 рік 10 місяців):

галузь знань – 18 Виробництво та технології

спеціальність – 182 Технології легкої промисловості

Назва освітньої програми – КОНСТРУЮВАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ 2021

Назва освітньої програми – КОНСТРУЮВАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ 2020

Перспективи для студентів кафедри ТКШВ. Фахівці у області створення швейних виробів – затребувані фахівці в усі часи з гідною заробітною платою.

Кращі студенти факультету – відмінники навчання та активісти студентського життя, мають можливість отримати іменні стипендії: стипендію Президента України, стипендію Верховної Ради, стипендію Кабінету Міністрів України. Крім того керівництво Хмельницького національного університету завжди знаходить можливості для фінансування і заохочення творчості найбільш талановитих студентів.

Навчання.

Навчальний план підготовки бакалаврів включає дисципліни загально-інженерної підготовки, а також спеціальні дисципліни, такі як:

Малюнок та основи художньої графіки,

Основи конструювання виробів,

Матеріалознавство виробів,

Основи композиції,

Проектування виробів,

Основи технології виробів,

Історія костюму,

Основи комп’ютерного дизайну,

Обладнання галузі,

Кольорознавство,

Спецкомпозиція виробів,

Комп’ютерне конструювання одягу,

Конструювання одягу з різних матеріалів,

Хімізація техпроцесів,

Технологія виготовлення виробів різного асортименту,

Конструкторсько-технологічна практика,

Основи наукових досліджень,

Основи технічної творчості,

Основи стандартизації та управління якістю,

Автоматизація процесів виробництва,

Конструкторсько-технологічна підготовка виробництва,

Робота в матеріалі,

Методи типового проектування,

Моделювання техпроцесів тощо.

Процес навчання за спеціальними дисциплінами проходить у таких аудиторіях кафедри:

Творча робота студентів. На кафедрі технології та конструювання швейних виробів (ТКШВ) ведеться плідна робота, направлена на реалізацію творчих можливостей студентів напряму підготовки «Технологія виробів легкої промисловості» та спеціальності «Конструювання та технології швейних виробів». З цією метою створено Художньо-технічну раду кафедри ТКШВ, до якої входять А.Л. Славінська, М.О. Кущевський, О.М. Троян, Л.В. Краснюк, С.Г. Кулешова, Л.В. Буханцова, О.М. Лущевська та О.П. Стоянова.

Навчання напряму підготовки «Технологія виробів легкої промисловості» та спеціальності «Конструювання та технології швейних виробів» сформовано таким чином, щоб студенти могли реалізувати свої творчі можливості як на молодших, так і на старших курсах, тобто на протязі всього терміну навчання під час вивчення дисциплін «Малюнок і основи художньої графіки», «Основи композиції», «Кольорознавство», «Спецкомпозиція виробів», «Основи комп’ютерного дизайну», «Історія і композиція костюму», «Проектування художніх систем» та «Експериментальна робота у матеріалі», а також у ході виконання науково-дослідної роботи, переддипломної практики та дипломного проектування.

Талановиті студенти розробляють та власноруч виготовляють цікаві авторські колекції моделей одягу, які за останні 12 років ставали учасниками і призерами багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів моди, серед яких: “Адмиралтейская игла”, “Міжнародні премії SMIRNOFF в галузі моди” (м. Санкт-Петербург, Росія), “Русский силуэт” (м. Москва, Росія), “Подіум” (м. П’ятигорськ, Росія), а перемоги на “Сезони моди. Погляд у майбутнє” (м. Київ), «Барви Поділля» (м. Хмельницький), “Печерські каштани”, “Погляд у майбутнє”, “Феєрія краси” (м. Київ), ”Пори року” (м. Одеса), “Леополіс” (м. Львів), «Новий колорит» (м. Мукачеве) стали для наших студентів вже доброю традицією.

Розкриття творчого потенціалу на протязі навчання в університеті допомагає студентам, майбутнім спеціалістам, у подальшому професійному становленні як магістра швейних виробів, дизайнера, інженера-модельєра-конструктора, інженера-технолога тощо.

Дозвілля студентів.

Студенти спеціальності «Конструювання та технології швейних виробів» активно проводять вільний час за допомогою різних молодіжних організацій. Так, туристичний клуб «Меридіан ХНУ» дозволяє студентам не тільки подорожувати, підвищувати спортивну майстерність на єдиному в області критому скеледромі, а й цікаво проводити вільний час та отримати особливі навички зі скелелазіння, альпінізму, пішого туризму та ін.

Народний ансамбль «Юність Поділля» – лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, є знаним не тільки на Україні, а й у більшості країн Європи. До складу ансамблю входять студенти, викладачі та співробітники ХНУ. Ансамбль не лише репрезентує українське мистецтво, але й популяризує ім”я Хмельницького національного університету за кордоном. Так, уже тривалий час існують плідні контакти учасників народного ансамблю танцю з громадськими організаціями та навчальними закладами країн Західної Європи та Азії. Це дає можливість колективу брати участь у багатьох міжнародних мистецьких конкурсах і фестивалях.