Міжнародні зв’язки

Протягом багато років на кафедрі «Технології та конструювання швейних виробів» відбувалася підготовка кваліфікованих фахівців із різних країн. У зв’язку з цим, за роки свого існування наша кафедра має міцні зв’язки із її випускниками і колишніми викладачами, які мешкають і працюють по всьому світі, зокрема у Канаді, США, Франції, Німеччині, Польщі, Чехії та в інших європейських державах.

Спільно з колегами Тракійського Університету факультет техніки і технологій, м. Ямболь, Болгарія подали проект за грантовою програмою House of Europe.
Назва проекту: «Embroidery. New way of traditional». Мета: Популяризація традиційної вишивки серед молоді в Україні та Болгарії, інтерпретуючи її виконання сучасними технологіями.
До даного проекту буде залучено команду фахівців з кафедри дизайну (http://uni-sz.bg/engl/faculty-of-technics-and-engineering/) та проектування Тракійського Університету (http://uni-sz.bg/truni5/), факультет техніки і технологій, м. Ямболь, Болгарія на чолі з доцентом Златіною Казлачевою. Творчі зв’язки з кафедрою дизайну Тракійського Університету та кафедрою технології та конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету виникли ще з 2017року. Колеги з Болгарії неодноразово приймали участь в конференціях ХНУ, публікували наукові праці в матеріалах конференції. В свою чергу, науковці ХНУ приймали участь в International Conference on Technics, Technologies and Education ICTTE Yambol, Bulgaria. В ході такої співпраці виникла ідея проекту.

Викладачі кафедри разом з студентами приймають участь у конкурс молодих дизайнерів “Módna línia mladých”, який відбувся у м. Прешов, Словаччина. Учасниками конкурсу є представники закладів освіти з Словаччини, Чехії, Польщі та України де щорічно демонструють більше 130 колекцій у 8 номінаціях.

9 травня 2021 року на єгипетському телебаченні (телеканал Nile Culture) професор Елсаєд Ахмед Ельнашар, PhD (Faculty of Specific Education, Kafrelsheikh University, Egypt) був запрошеним гостем телепрограми. Основною темою обговорення була співпраця професора Ельнашара із науковцями Хмельницького національного університету та її результати, а саме: видання тлумачного словника-текстильного та швейного виробництв «Visual Dictionary in Textiles & Apparel».

Інтерв’ю професора Ельнашара на каналі Nile Culture