24 квітня 2023 на кафедрі технології і конструювання швейних виробів відбулася зустріч викладачів кафедри з учасниками освітнього процесу, зокрема студентами гр. ШВм-22-1, з метою обговорення освітньо-професійної програми підготовки магістра «Конструювання та технології швейних виробів» в межах спеціальності 182 Технології легкої промисловості. В обговоренні прийняли участь: гарант освітньо-професійної програми підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня професор кафедри Світлана Кулешова; представники групи забезпечення: доцент кафедри Вікторія Мица, доцент кафедри Олеся Дітковська.
Було обговорено зміст обов’язкових і вибіркових освітніх компонент освітньо-професійної програми магістерського рівня освіти «Конструювання та технології швейних виробів», висловлені пропозиції щодо їх удосконалення.
Магістрант і водночас голова студентської ради Факультету технологій і дизайну Ольга Зубко зазначила, що при ґрунтовному та достатньому обсягу теоретичного матеріалу не вистачає занять із практичного застосування вивченої теорії, втому числі із залученням спеціалістів різного професійного спрямування, що можуть поділитися власним досвідом. Зокрема при обговоренні освітньої компоненти «Охороні праці» студенти запропонували збільшити кількість практичних занять для взаємодії з відповідними службами, з виїздом на об’єкти, щоб отримати практичні навики і вміння реагувати в надзвичайних ситуаціях, оцінювати та усувати ризики в сфері виробництва і розробляти конкретні заходи для створення належних умов праці, особливо при наявності небезпечних чи шкідливих виробничих факторів, враховувати екологічні аспекти.
Запропоновано удосконалити наповнення освітньої компоненти «Проєктування конструкторської документації» оновити інформацію щодо теперішнього оформлення супровідної документації на основі діяльності сучасних підприємств. Є пропозиція перенести дисципліну у перший семестр, а курсовий проєкт залишити у другому семестрі. Натомість, дисципліну «Методологія розробки конкурентоспроможних виробів» перенести в 2 семестр. Щодо основної освітньої компоненти «Інноваційні технології швейного виробництва» – то варто оновити інформацію щодо практичного застосування інновацій, зокрема впровадження штучного інтелекту та віртуальної реальності на різних етапах проєктування модного продукту.
При обговоренні висловлена думка про те, що цікавим є більш глибше вивчення САПР та особливості застосування комп’ютерного дизайн-проєктування виробів в fashion-індустрії. Тому запропоновано створити нову вибіркову дисципліну, що може називатися «Тривимірне дизайн-проєктування одягу / Digital fashion» і буде доповнювати основну освітню компоненту «Комп’ютерні технології в галузі». Нова дисципліна дозволить глибше вивчити інновації цифрового світу та надасть можливість створювати повноцінний цифровий fashion-продукт.
Студентами гр. ШВм-22-1 також внесено пропозицію розширити кількість вибіркових дисциплін. В результаті обговорення прозвучала пропозиція про необхідність організовувати попередні збори магістрів та надавати викладачами коротку презентацію про суть та зміст дисципліни, що запропоновані студентам для вільного вибору.
Висловлюємо щиру вдячність за плідну і конструктивну співпрацю усім учасникам зустрічі.
Гарант ОПП Світлана КУЛЕШОВА, представник групи забезпечення Олеся ДІТКОВСЬКА