Ви зараз переглядаєте ЧУДОВИЙ ПРИКЛАД ПОЄДНАННЯ ПАТРІОТИЗМУ І СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЧУДОВИЙ ПРИКЛАД ПОЄДНАННЯ ПАТРІОТИЗМУ І СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Співпраця кафедри Технології та конструювання швейних виробів ХНУ з «Velmet» почалася два роки тому з презентації на нашій кафедрі зразків сучасного військового спорядження та інформації стосовно діяльності цього молодого підприємства. Саме з цього моменту наші студенти отримали ще одну чудову можливість проходження практики і отримання свого першого робочого місця за фахом.

Ось і сьогодні студенти групи ШВ-16-1 відвідали дане підприємство, отримавши неймовірне враження від організації виробництва та його продукції.

Історія торгової марки «Velmet Armor System» почалася, коли Україна зіткнулася з несподіваними атаками сусідньої держави. У той час армія була готова дати гідну відсіч ворогу, але, на жаль, все трималося на голому ентузіазмі. Одяг та екіпірування солдатів не відповідали складності умов, в яких відбувалися бойові дії.

Майбутній керівник «Velmet» Сергій Міняйлук, повернувшись із зони бойових дій АТО, вирішив організувати волонтерський рух в Хмельницькому. Броня, боєприпаси, захисний одяг, взуття – все це передавалося нашим героям безкоштовно.

Тоді наша броня і тактичне спорядження допомогли вибратися зі складної ситуації і врятувати життя не одному військовослужбовцю, солдату добровольчих батальйонів. Сьогодні «Velmet» поставляє зразки продукції на український ринок, які нічим не поступаються товарам всесвітньо відомих брендів. При цьому, переважна кількість продукції є результатом творчого доопрацювання вже існуючих зразків.

Деякі елементи спорядження є розробкою суто даного підприємства, що підтверджено численними патентами на винахід і міжнародними сертифікатами якості. Гнучка політика керування виробництвом дозволяє виготовляти певні аксесуари і в одиничному екземплярі за індивідуальним замовлення бійців АТО, нацгвардії, МВС України та різноманітних спецпідрозділів. Частими замовниками військової продукції є і іноземні військовослужбовці військ НАТО.

Головний секрет успіху даного підприємства полягає у молодіжному (середній вік працівників складає 30 років) складі «Velmet» та у дбайливому відношенні до кожного члена команди. Саме молодий вік і підтримка з боку керівництва будь-яких цікавих ідей, дозволяє стабільно працювати над створенням нових матеріалів і інноваційних технологій з удосконалення екіпіровки, військової форми, бронежилетів.

Продукція військового призначення є специфічною і потребує відповідних матеріалів і фурнітури, переважна більшість яких постачають закордонні фірми. Деякі матеріали можливо розрізати лише за допомогою лазерної установки, дію якої нам продемонстрував головний технолог підприємства. Наші студенти отримали можливість вперше побачити такі матеріали і спеціальне обладнання для їх обробки в дії.

Завдяки регулярним тренінгам, мастер-класам, курсам з вивчення іноземних мов, відрядженням за кордон на численні виставки військового спорядження, керівництвом «Velmet» досягається безупинний рух вперед і самовдосконалення всього колективу.

Нам дуже приємно, що головним технологом даного підприємства є випускниця саме нашої кафедри, а ще кілька наших студентів також задіяні у виробничому процесі зміцнення боєздатності нашої держави.

Матеріал підготував викладач кафедри Технології та конструювання швейних виробів ХНУ

к.т.н., доцент Привала Валерій Олександрович