28 червня 2023 року відбулося виїзне заняття студентів спеціальності 182 Технології легкої промисловості на провідне виробництво Хмельниччини Anna Sposa Group
Anna Sposa Group – це український дім весільної моди, що об’єднав 4 самостійні та унікальні бренди, відомі далеко за межами України: Anna Sposa, La Petra, Allegresse та Brilanta. Починаючи з 2014 року, підприємство працює, щоб здійснювати мрії наречених. Щороку створюється близько 200 нових і актуальних моделей весільних суконь, більш ніж 30 колекцій, кожна з яких має свій унікальний та неповторний стиль; понад 3000 весільних суконь щороку, зроблених вручну з дотриманням найвищих стандартів якості; представництво у 48 країнах світу.
Заняття проведено з дисципліни «Основи технології виробів» для студентів групи ШВ-21-1, лектор доцент кафедри технології та конструювання швейних виробів Юлія КОШЕВКО.
Тема лекції «Основні та заключні процеси виготовлення жіночих спідниць та суконь», проводили фахівці-практики підприємства Вікторія МАКУШОК та Наталія БЛИСКАНЮК.
Технолог по ліфах Наталія БЛИСКАНЮК, ознайомила студентів з технологічними процесами виготовлення ліфів суконь, особливостями підбору матеріалів та технологічних режимів на виготовлення виробу, яка відповідає європейським стандартам якості, за рахунок впровадження сучасних технологій. Особливу увагу пані Наталія приділила оформленню технологічної документації на виготовлення виробу.
Також у багатьох сукнях використовуються знімні чашечки, які вручну обробляються силіконом або найніжнішою тканиною. Такі чашечки ідеально тримають форму, візуально не виділяються, завжди приємні до тіла. Їх легко замінити у разі потреби на більші або менші за розміром.
Ще одна важлива деталь, яка робить ліфи сукні ідеальними, це використання особливих силіконових кісточок. Завдяки своїй надзвичайній гнучкості вони повністю приймають форму тіла, не виділяючись, та не ламаються. Корсет при цьому робить лінії грудей набагато чіткішими, але виглядає максимально природно.
Технолог по спідницях Вікторія МАКУШОК, показала студентам основні та заключні процеси виготовлення спідниць весільних суконь. Поопераційне виготовлення, застосування новітніх клейових матеріалів та методів обробки. Важливим аспектом виробництва високоякісної продукції є сучасне обладнання на всіх ділянках виробництва. Тому весільні сукні від Anna Sposa Group завжди мають бездоганну посадку та якість.
Крім того, особливу увагу приділяють якості тканин підкладки ліфу та спідниці, які безпосередньо контактують з тілом. Адже команда переконана, що весільна сукня має бути не тільки ідеальною на вигляд, але і комфортною. Тому ретельно підбирається і тестується кожен матеріал, роблячи акцент на натуральних, гіпоалергенних і дихаючих тканинах.
Найбільш важливою та відповідальною ділянкою на виробництві є процес оздоблення виробу з яким познайомила студентів БОНДАР Ірина яка працює дизайнером по декору.
Перш ніж приступити до розробки нових видів декору, вивчаються властивості кожного виду оздоблювального матеріалу, декору і фурнітури. Також при декоруванні всіх без винятку весільних суконь Anna Sposa Group використовується спеціальна мононитка, що забезпечує неймовірно м’який контакт зі шкірою, адже вона не натирає і не залишає слідів. На етапі декорування та кінцевої обробки застосовується багато ручної роботи, але також елементи аплікації настрочуються на спеціальному обладнанні, що полегшує ручну працю та збільшує випуск виробів.
На підприємстві здобувачі освіти кафедри технології та конструювання швейних виробів мають можливість отримати теоретичні знання та практичні навички від фахівців практиків. Приємно, що сучасне підприємство Anna Sposa Group є базою виробничих та навчальних практик для студентів спеціальності 182 Технології легкої промисловості та чудовим стартом для професійного росту.
Багато випускників кафедри працює на Anna Sposa Group та займає керівні посади: завідувач виробництвом Юлія ВОВК, конструктор Наталя ПОПИК, дизайнер декору Ірина БОНДАРУК. Щиро вдячні професіоналам-практикам за нові знання та навички, багаторічну співпрацю з кафедрою технології та конструювання швейних виробів та завідувачу відділу кадрів Валерію ДЖЕМЕРІСУ за цікаву екскурсію підприємством.