Ви зараз переглядаєте УЧАСТЬ ХНУ У НОВОМУ ПРОЄКТІ ІЗ РОЗРОБКИ АДАПТИВНОГО ОДЯГУ ДЛЯ ОСІБ З УРАЖЕНИМИ КІНЦІВКАМИ

Команда науковців Хмельницького національного університету у складі викладачів кафедри технології і конструювання швейних виробів, кафедри фізичної терапії, ерготерапії та кафедри психології і педагогіки спільно із місцевими підприємцями розпочала роботу над новим проєктом із розроблення адаптивного одягу для реабілітації осіб з ураженими кінцівками. Керівник проєкту – доктор технічних наук, професор Оксана Захаркевич.

Адаптивний одяг створюється з урахуванням особливих потреб людей з обмеженими можливостями, тому на перших етапах виконання проєкту науковці провели зустрічі із лікарями фізичної та реабілітаційної медицини закладів охорони здоровя міста Хмельницького. Під час зустрічей із фахівцями обговорили проблемні питання із функціонального призначення адаптивного одягу та шляхи їх вирішення. Надзвичайно корисними були зустрічі із паціентами, які зазначили, що звичайний одяг створює безліч труднощів у процесі лікування та реабілітації, тому проєктований одяг повинен мати спеціальну конструкцію та функціональні елементи, які полегшують процес одягання, а також надають легкий доступ до медичних приладів та медичного обслуговування.

Завдячуючи співпраці із місцевими підприємцями Дмитром та Тетяною Ковальчуками були виготовлені перші експериментальні зразки адаптивного одягу для реабілітації осіб з ураженими кінцівками. Завдяки наскрізним розрізам із застібками такий одяг забезпечує більш легке одягання та передбачає зручний доступ до апаратів зовнішньої фіксації.

До вирішення завдань зі створення адаптивного одягу залучені магістранти кафедри технології і конструювання швейних виробів, які під керівництвом завідувачки кафедри, професора Світлани Кулешової і доцента Олени Лущевської виконують дослідження зі створення жіночих адаптивних виробів-трансформерів.

У результаті виконання перших етапів наукового проєкту з розроблення адаптивного одягу для осіб з ураженими кінцівками команда Хмельницького національного університету отримала нові знання та сформувала цікаві ідеї, які будуть втілюватись протягом виконання цієї наукової розробки.

Проєкт отримав значний резонанс, прокотилась хвиля інформаційних випусків. До розробників проєкту завітали журналісти, щоб ознайомити українців з розробками. Журналістів всеукраїнського медіа-ресурсу «33 канал», муніципальної телерадіокомпанії «Місто», українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» та VSIM.UA цікавили питання, що стосувались особливостей розробки та виготовлення адаптивних виробів. Розробники проєкту були запрошені на прямий етер на Хмельницький телеканал TV7+ та у Хмельницьку обласну державну телерадіокомпанію «Поділля-Центр». Така інформаційна підтримка з боку медіа дасть можливість донести до широкого загалу інформацію про проєкт і знайти партнерів та джерела фінансування для його реалізації.