Ви зараз переглядаєте БІНАРНА ЛЕКЦІЯ З ПРОФЕСІОНАЛОМ-ПРАКТИКОМ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ

БІНАРНА ЛЕКЦІЯ З ПРОФЕСІОНАЛОМ-ПРАКТИКОМ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ

24.03.2023 р. для проведення бінарного лекційного заняття за ОПП Конструювання та технології швейних виробів з освітньої компоненти Основи проєктування виробів студентам гр. ШВ 21-1 (тема «Характеристика сучасних методик побудови конструкцій одягу», викладач – доцент Вікторія МИЦА) та гр. ШВ 20-1 (тема «Конструктивне моделювання основи конструкції з вшивним рукавом у види рукавів різного крою», викладач – доцент Оксана СИРОТЕНКО) було запрошено Ганну СЕЛЕЦЬКУ – модельєр-конструктор приватного підприємства Triangle (досвід роботи за фахом – 15 років). Дане підприємство більше 7 років спеціалізується на виготовленні чоловічого та жіночого одягу, оснащене сучасним обладнанням, системою автоматизованого проєктування Джуліві.

«Бінарна лекція» (від лат. Binarius – такий, що складається із двох частин) – це сучасна форма проведення лекції, що полягає у викладі матеріалу декількома лекторами, які взаємодоповнюють один одного. Розкриваючи одну і ту ж тему, вони ведуть дискусію між собою та залучають до обговорення аудиторію.В ході лекції було обговорено ряд теоретичних і практичних питань за даною тематикою теоретиками з одного боку (доценти Вікторія МИЦА, Оксана СИРОТЕНКО) та професіоналом-практиком (Ганна СЕЛЕЦЬКА) з другого.Перевагами такої лекції стала актуалізація наявних у студентів знань, необхідних для розуміння діалогу та участі у ньому, обговорення проблемних ситуацій проєктування одягу різного асортименту та покрою, роль, місце та взаємозв’язок освітньої компоненти Основи проєктування виробів з основними та вибірковими компонентами ОПП.

Окремим питанням було обговорено сучасні інформаційні системи та технології, загальне і спеціалізоване програмне забезпечення у професійній діяльності, оскільки п. Ганна не тільки вільно володіє декількома САПР швейних виробів, а й придбала ряд модулів САПР Джуліві для власного використання. Родзинкою лекції стали збережені та продемонстровані ескізи науково-дослідної роботи Ганни СЕЛЕЦЬКОЇ, якою вона займалася ще на 3-му курсі, будучи студенткою. Актуальність представлених нею ескізів не викликає сумнівів і сьогодні.

Конструктивний діалог на лекції також був створений запитаннями та коментарями окремих студентів. Жодна світлина чи повідомлення не передасть ту позитивну атмосферу, що панувала протягом усього заняття. Коли пролунав дзвінок, здобувачі в один голос заявили, що попереду велика перерва, яку вони з радістю проведуть у товаристві лекторів.Наявність двох джерел змушує порівнювати різні точки зору, приймати якусь з них чи формувати власну. На такій лекції виховується культура дискусії, вміння вести діалог сучасного пошуку і приймати рішення.

Щиро вдячні п. Ганні за її безмежну любов до нашої спеціальності, за її побажання, які надихають та рекомендації що до подальшої професійної діяльності здобувачів освіти.

Доцент кафедри ТКШВ Вікторія МИЦА