Ви зараз переглядаєте ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ПРОГРАМ ПІДГОТОВКИ БАКАЛАВРА І МАГІСТРА «КОНСТРУЮВАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ» ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ПРОГРАМ ПІДГОТОВКИ БАКАЛАВРА І МАГІСТРА «КОНСТРУЮВАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ» ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

  • Категорія запису:Новини

15.03.2023 року відбулася зустріч представників кафедри ТКШВ ХНУ зі членом Podillia Fashion Cluster, стейкхолдером Станіславом Кривулянським, директором ТОВ «К.С.Б.-ГРУПП», що через військові дії в Україні переїхали та відновили свій бізнес у м. Хмельницькому.

Кафедру представляли професор, д-р техн. наук., гарант освітньої програми магістерського рівня Світлана Кулешова, а також представники групи забезпечення канд.техн.наук Олеся Дітковська та канд.техн.наук Олена Лущевська

Підприємство спеціалізується на нанесенні принтів на текстильні вироби, зокрема друк на футболках, бейсболах, шкарпетках та інших виробах за замовленням споживача, з використанням сучасних технологій оперативного кольорового друку: прямий цифровий друк; трафаретний друк; сублімаційний друк; шовкотрафаретний друк; термотрансферний друк; друк флексом.

Замовлення здійснюється через спеціалізований сайт MFest  https://mfest.com.ua/ua, де клієнту пропонується база графічних зображень принтів за різноманітною тематикою, та можливість розробити власний принт онлайн, створивши дизайн футболки або світшота за допомогою зручного та інтуїтивно зрозумілого онлайн-конструктора.

Для кожної технології друку використовується спеціальне обладнання (принтер, термопрес, комп’ютер та спеціалізоване програмне забезпечення, різні плотери та інші пристрої), а також витратні матеріали, до яких належать спеціальні текстильні чорнила, що не містять токсичних речовин, шкідливих для здоров’я людини або кольорові плівки.

Вибір методу друку залежить від цілого ряду факторів, головні з яких:

• тип тканини – синтетична, натуральна або з додаванням синтетичних волокон;

• тип малюнка, необхідність отримання певного ефекту на тканині, наприклад, об’ємних орнаментів або флуоресцентних візерунків;

• розміру напису чи малюнка;

• тиражу друку та інших умов.

Було обговорено зміст обов’язкових і вибіркових освітніх компонент освітньо-професійних програм бакалаврського та магістерського рівнів освіти «Конструювання та технології швейних  виробів» в межах спеціальності 182 Технології легкої промисловості.

На зустрічі вирішувалася ціла низка питань, зокрема необхідність більш широко вивчати сучасні технології друку на тканині, та готувати спеціалістів у цьому напрямку.

Зокрема, для обов’язкової освітньої компоненти бакалаврського рівнів освіти «Основи комп’ютерного дизайну» запропоновано впровадити сучасні технології штучного інтелекту, які дозволяють за сформульованим описом створити зображення. Для вибіркової освітньої компоненти бакалаврського рівнів освіти «Хімізація технологічних процесів» рекомендовано доповнити навчальні матеріали вивченням особливостей інноваційних технологій для обробки і декорування швейних виробів.

Також висловлені пропозиції щодо наповнення освітніх компонент ОП магістерського рівня освіти.

Станіслав Кривулянський поділився знаннями, досвідом роботи та історією успіху власної торгової марки. Він відмітив, що в умовах нестабільного ринку будь-яке підприємство має вміти адаптуватися до непередбачуваних ситуацій, знаходити підхід до свого споживача та можливості для реалізації продукції. Цьому необхідно навчати молодих спеціалістів. Його пропозиції рекомендовано внести як наповнення вибіркової освітньої компоненти «Психотехнології у fashion-бізнесі» у темі «ДНК fashion- бренду» магістерського рівнів освіти. Усі пропозиції буде детально обговорено на засіданні кафедри.

Щиро дякуємо Станіславу КРИВУЛЯНСЬКОМУ за конструктивну співпрацю.

Проф. Світлана КУЛЕШОВА, доц. Олеся ДІТКОВСЬКА