Ви зараз переглядаєте ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКОМ КОМПАНІЇ SOFTORG

ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКОМ КОМПАНІЇ SOFTORG

28 грудня відбулася робоча зустріч з представником компанії SOFTORG паном Дмитром Калачем, менеджером з корпоративної соціальної відповідальності. Тема зустрічі: «Діяльність лабораторії Технології і моди в Хмельницькому національному університеті».

Завідувач кафедри технології та конструювання швейних виробів Світлана Кулешова розповіла про щоденне завантаження лабораторії заняттями з курсу «Основи технології виробів», проведенням семестрових та переддипломних практик, де студенти виготовляють вироби різної складності саме завдяки спеціальному обладнанню від компанії SOFTORG. Лабораторія задіяна в навчальній та науковій діяльності, а також є осередком повсякденного життя кафедри, що підтвердили виступи студентів та випускників.

Проректор з наукової роботи Олег Синюк підкреслив важливість такої лабораторії в науковій діяльності кафедри технології та конструювання швейних виробів, оскільки експериментальні зразки виготовляється в умовах наближених до виробничих, що дозволяє впровадити їх в реальний процес виробництва.

Керівник лабораторії Юлія Кошевко розповіла про проведення днів гостинності кафедри та Конкурсу фахової майстерності для майбутніх студентів з метою профорієнтації та популяризації спеціальності 182 Технології легкої промисловості.

Начальник науково-дослідної частини Оксана Захаркевич розповіла про амбітний грантовий проект, що виконується спільно з ГО Агенція сталого розвитку АСТАР та Podillia Fashion Cluster за підтримки програми КЕУ USAID. Саме на базі кафедри та лабораторії Технології і моди функціонує Fashion Training Center для підготовки та перепідготовки кадрів (зокрема програма спрямована на переселенців та людей, які втратили роботу під час війни). Серед слухачів курсів є фізичні особи-підприємці (ФОП), які хочуть розширити парк обладнання та особи, які бажають почати швейну справу. В цьому випадку лабораторія виконує функції виставкової зали, де можна протестувати і виготовити виріб на обладнанні, яке, можливо, буде придбаним для відкриття власної справи.

Слухачка курсів швачка від Fashion Training Center Мартинова Валентина підкреслила важливість такого навчання та співпраці бізнесу та навчальних закладів для досягнення поставленої мети.

Виступ Олега Демчука, голови правління громадської організації АСТАР розкрив ідею трансформації 5 корпусу під спільні потреби освіти, науки та бізнесу.

У листопаді 2023 року було представлено дорожню карту по запуску швейної кластерної фабрики. Під час зустрічі були озвучені ключові позиції у цьому непростому процесі, адже такого рівня проекти є унікальними не лише для України, а й для країн Європейського Союзу.

Здобувачі освіти ділилися досвідом роботи на обладнанні лабораторії під час лабораторних і практичних занять та під час роботи у гуртках та СКБ кафедри. Також представником компанії було проведене анкетування викладачів, студентів та випускників з метою покращення роботи лабораторії та пошуку нових точок дотику між фахівцями галузі легкої промисловості. В ході конструктивної розмови спільно були запропоновані та напрацьовані шляхи подальшої співпраці з компанією SOFTORG та Хмельницьким національним університетом.

Звичайно окрім усього цього позитиву є певні недоліки: хотілося б підсилити роботу лабораторії обладнанням для виготовлення трикотажних виробів, а також машинами автоматичної та напівпавтоматичної дії для виготовлення окремих вузлів. Програма навчання у Fashion Training Center могла б бути гармонійно доповнена спеціалізованим курсом для механіків, навчання яких проводилось би безпосередньо у лабораторії.

Це все цілі на наступний рік, їх багато і вони є рушійною силою для подальшого розвитку!!!

Дякуємо компанії SOFTORG за можливість користуватися сучасним обладнанням, що робить нашого випускника конкурентним на ринку праці.

Керівник навчально-наукової лабораторії “Технологій і моди” Юлія КОШЕВКО