Ви зараз переглядаєте ВИЇЗНІ ЗАНЯТТЯ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ І ДИЗАЙНУ НА СУЧАСНОМУ ВИРОБНИЦТВІ ТОВ «Т-СТИЛЬ», М. РІВНЕ

ВИЇЗНІ ЗАНЯТТЯ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ТЕХНОЛОГІЙ І ДИЗАЙНУ НА СУЧАСНОМУ ВИРОБНИЦТВІ ТОВ «Т-СТИЛЬ», М. РІВНЕ

  • Категорія запису:Новини

Співпраця з стейкхолдерами, проведення виїзних занять на базі роботодавців є доброю традицією в організації навчального процесу здобувачів вищої освіти факультету технологій та дизайну. 26 жовтня 2023 року для студентів груп ШВ-21-1, ХТІ-22-1, ХТІ-21-1, ХТІм-23-1 у супроводі д-р техн. наук, проф. Ольги Параски та канд. техн. наук, доц. Галини Швець проведено виїзні заняття на ТОВ «Т-СТИЛЬ» у місті Рівне.

ТОВ «Т-СТИЛЬ» було засновано 2008 року на базі Рівненського Льонокомбінату. Сфера діяльності – текстильна промисловість. На підприємстві виготовляють  полотна різного  типу, а  також  готовий  одяг  під торговою маркою GOLDI. На  сьогоднішній  день  на  підприємстві  реорганізовано  та  відремонтовано  значну  частину  цехів,  в  яких  здійснюється  виробництво  тканини  на  найсучаснішому  в  світі  обладнанні.

Підприємство є одним із найпотужніших виробництв України. Робота ТОВ «Т-СТИЛЬ» є вертикальною за типом виробництва, адже тут здійснюється повний цикл виробництва трикотажної продукції – починаючи від виготовлення трикотажного полотна, його фарбування, опорядження до пошиття готових виробів і подальшої реалізації у власних фірмових магазинах на ринку України.

ТОВ «Т-СТИЛЬ» має мережу швейних фабрик, які знаходяться у Рівному, Хмельницькому, Нетішині, Волочиську, Шепетівці. Основним видом діяльності є виробництво жіночого, чоловічого та дитячого одягу. Поєднання сучасного обладнання та кваліфікованих фахівців дозволяє створювати широкий асортимент текстильної продукції відповідно до європейських стандартів.

Виїзне заняття з дисциплін «Сучасні технології в галузі», «Основи стандартизації», «Загальна хімічна технологія», «Матеріалознавство» проводив власник підприємства Олег Червонюк, випускник Хмельницького національного університету, який розповів студентам груп ШВ-21-1, ХТІ-22-1, ХТІ-21-1, ХТІм-23-1 про організацію структури виробництва, особливості роботи обладнання, технологічних процесів підготовки та опорядження текстильних полотен, операцій виготовлення полотен, їх підготовки до розкрою, послідовність виготовлення текстильної продукції різного асортименту.

Так, здобувачі вищої освіти груп ШВ-21-1, ХТІ-22-1, ХТІ-21-1, ХТІм-23-1 із захопленням спостерігали за роботою високопродуктивного обладнання, круглов’язальних машин «Mayer&Cie», «Terrot», «Pailung», «Keum Yong» та спеціалізованого обладнання для обробки в’язаних виробів.

Фарбувальний цех вразив студентів своїми масштабами та потужністю. За рахунок енергоефективного обладнання «Thies», «Brazzoli», «Vald. Henriksen» замкнутого циклу виробництва, здійснюється фарбування та опорядження близько 20 тон трикотажу на добу.

У сушильно-ширильному цеху студенти ознайомилися з роботою високопродуктивних ліній для сушіння та обробки відкритого трикотажного полотна «Bruckner», «Bianco S.P.A», «Lafer S.P.A.», «MonfortsTextilmaschinen GmbH», «Thies GmbH», «Lafer».

Високотехнологічне обладнання використовується на підприємстві для опорядження швейних виробів. Це автоматичні друкарські станки «Acosgraf», «S.ROQUE», «Purde Makina» для нанесення принтів на розкроєній частині полотна і готових виробах, а також вишивальні комплекси з комп’ютеризованим управлінням.

Сучасне швейне обладнання серед якого велика кількість машин напівавтоматичної та автоматичної дії «Juki», «Rimoldi», «Union Special», «Kansai», «Pegasus», «Aston», «Siruba», «Jamato» та автоматизований розкрійний комплекс «Lectra» дозволяють виготовляти текстильні вироби високої якості.

Студенти груп ШВ-21-1, ХТІ-22-1, ХТІ-21-1, ХТІм-23-1 також дізналися як виготовляється фурнітура – шнурівки, резинки, комірці на високопродуктивному обладнанні «Matsya», «Construccione Metalurgicas Especiales S.A.», «GorteksTicoretTekastil», «Comez International s. r. l.», «Herzog».

Під час виїзних занять студенти не лише ознайомились із сучасним обладнанням провідних світових виробників, яке використовують на підприємстві, але й дізналися про особливості роботи ділянок виробничого процесу – трикотажного, фарбувального, розкрійного, швейного цехів та конструкторсько-дизайнерського відділу. Працівники цих ділянок детально розповіли про особливості своєї роботи на підприємстві, етапи виготовлення текстильної продукції різного асортименту високої якості.

Слід зазначити, що важливою ділянкою при створенні високоякісної продукції, є власна обладнана спеціалізована лабораторія, де здійснюється попередня підготовка, тестування зразків трикотажних полотен. Сучасне лабораторне обладнання, зокрема спектрофотометр, інфрачервона лабораторна фарбувальна машина та шафа з різними типами освітлення «Datacolor» для підбору відтінків та здійснення лабораторних фарбувань зразків полотна дозволяють забезпечувати високу якість продукції, відповідно до замовлень споживачів, та створення текстильних виробів, відповідно до міжнародних стандартів.

У виробничому процесі постійно відбувається інспектування сурового та готового полотна на обладнанні «Daroitex», «Guven Celik», що сприяє покращенню якості продукції вдвічі.

Науково-педагогічні працівники Хмельницького національного університету з 2011 року успішно співпрацюють з фахівцями підприємства. Відповідно до договору про співпрацю здобувачі вищої освіти мають чудову можливість проходження виробничої практики з перспективою працевлаштування на сучасному підприємстві. Також власник ТОВ «Т-СТИЛЬ» Олег Червонюк і керівники підрозділів надали рекомендації щодо освітніх програм з підготовки фахівців за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія», 182 «Технології легкої промисловості».

Здобувачі освіти висловлюють величезну подяку керівництву підприємства за можливість познайомитись із потужним виробництвом, сучасними технологіями обробки та опорядження текстильних матеріалів, технологічними процесами виготовлення швейних виробів різного асортименту. Щиро дякуємо власнику ТОВ «Т-СТИЛЬ» Олегу Червонюку за багаторічну співпрацю та мотивацію здобувачів вищої освіти до саморозвитку і вдосконалення професійних навичок, розвиток текстильної галузі в Україні.

Кафедра хімії та хімічної інженерії,

Кафедра технології і конструювання швейних виробів