Ви зараз переглядаєте УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ

УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ АКАДЕМІЧНОЇ МОБІЛЬНОСТІ

Академічна мобільність викладачів Хмельницького національного університету не обмежується лекціями та семінарами у закладах-партнерах. Іноді вона приймає форми участі у великих заходах стратегічного характеру!

Зокрема, 4-6 червня 2023 року у м. Вісбю (Visby) до участі у підсумковій конференції президентства Швеції у Стратегії Європейського Союзу для регіону Балтійського моря (Готланд/Gotland) за програмою академічної мобільності до Шведського інституту (Swedish Institute) було запрошено Оксану Захаркевич (доктор технічних наук, професор кафедри технології і конструювання швейних виробів). Пані Оксана представляла не лише університет, – мала честь презентувати європейській спільноті роботу Podillia Fashion Cluster (ГС «Подільський кластер моди»), членом якого є Хмельницький національний університет.

Під час триденного заходу представники європейських країн обговорювали такі три ключові питання:

1. Розуміння макрорегіональних ініціатив, ролі та місця кластерів у них. Кластери є цікавим інструментом зі складною структурою, яка дозволяє втілити в життя величезну кількість програм та стратегій. Зокрема, PFC (Podillia Fashion Cluster) – це одночасно про моду, про виробництво, про робочі місця, про культуру, освіту, і навіть, про розвиток свідомого громадянина.

2. Налагодження мережі міжнародних міжкластерних контактів: від представників невеликих кластерів із сусідніх держав до очільників кластерних об’єднань загальнодержавного характеру. Обмін контактами – це не просто ввічливість, це перший крок до обміну знаннями, до обговорення спільних проектів та напряму дій.

3. Мотивація до зростання: як кластеру, так і кожного його учасника на єдиних європейських цінностях і правилах.

За результатами заходу вдалось налагодити контакти міжкластерної та міжвузівської взаємодії для формування консорціумів при подачі грантових заявок та виконання проєктів, пов’язаних із переробкою текстильних відходів.

Участь у заході відбулася за сприяння Агенції регіонального розвитку Хмельницької області на запрошення Ukrainian Institute for International Politics. Велика вдячність партнерам зі Швеції: поїздка профінансована Шведським інститутом (Swedish Institute (Stockholm, Sweden)).

Виступ міністерки зі справ ЄС Йєссіки Росваль (Jessika Roswall)

Воркшоп з питань комунікації в процесах реалізації Стратегії Європейського Союзу для регіону Балтійського моря

Урочисте відкриття конференції