Ви зараз переглядаєте ПЕРЕМОГА СТАРТАПУ КОМАНДИ ХНУ У ТРЕТІЙ ХВИЛІ АКСЕЛЕРАЦІЇ UMIDO/GEF GCIP UKRAINE

ПЕРЕМОГА СТАРТАПУ КОМАНДИ ХНУ У ТРЕТІЙ ХВИЛІ АКСЕЛЕРАЦІЇ UMIDO/GEF GCIP UKRAINE

  • Категорія запису:Новини

Конкурс інновацій, технологій та стартапів проходив на базі ХНТУ – Регіонального акселератора GCIP у Херсонській області, який функціонує з 2021 року в Херсонському національному технічному університеті.

Для участі у фіналі роботи акселератора відібрано 4 з 8 заявлених проєктів.

Тема проєкту, що презентувала команда від ХНУ – це виробництво унікального модульного одягу, що адаптується до особливих потреб AdapTimE. Заявлений стартап направлений на унікальні та оригінальні рішення в одязі для людей з різними функціональними порушеннями з урахуванням медико-психологічних та ерготерапевтичних досліджень, при цьому ми говоримо про екологічність та виготовлення цих виробів за принципами циркулярної економіки.

Наша команда – це синергія фахівців різного профілю: власники швейного виробництва, науковці з галузі легкої промисловості, ерготерапевт та фахівець з лабораторії медико-психологічних досліджень. До неї ввійшли:

  • керівник проєкту Оксана Захаркевич, доктор технічних наук, професор кафедри технології і конструювання швейних виробів ХНУ;
  • Світлана Кулешова, доктор технічних наук, професор кафедри технології і конструювання швейних виробів ХНУ;
  • Олена Лущевська, кандидат технічних наук, доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів ХНУ;
  • Олег Базильчук, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії ХНУ;
  • Людмила Буханцова, кандидат технічних наук, доцент кафедри індустрії моди в легкій промисловості ХНУ;
  • Лариса Краснюк, кандидат технічних наук, доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів ХНУ;
  • Олександр Троян, кандидат технічних наук, доцент, старший науковий співробітник ХНУ;
  • Олеся Дітковська, кандидат технічних наук, доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів ХНУ;
  • Олександр Янцаловський, магістр психології, старший викладач кафедри психології і педагогіки ХНУ, координатор лабораторії медико-психологічних досліджень;
  • Дмитро та Тетяна Ковальчуки, власники швейного підприємтва і ТМ MAXsport;
  • Владислава Цісар, магістрантка кафедри технології і конструювання швейних виробів ХНУ.

Саме мультидисциплінарність, крос-секторальність дозволяє нашому продукту повною мірою задовольнити потреби споживачів на високому рівні, а кожен член команди має свою спеціалізовану ділянку роботи.

Стрижень команди, який склав саме колектив кафедри технології і конструювання швейних виробів ХНУ, впродовж квітня-травня 2024 року проходили онлайн навчання у Business Academy GCIP Ukraine від ХНТУ та працювали над підготовкою проєкту стартапу під керівництвом менторів професорів та докторів економічних наук Лілією Корчевською та Наталією Шандовою.

9 травня 2024 р. відбувся онлайн-пітчинг стартапів і визначено переможців. До складу експертного журі увійшли: національний координатор GCIP Ukraine Ігор Кирильчук, ректор ХНТУ Олена Чепелюк, проректори ХНТУ Марія Артеменко та Юлія Сарібєкова, професор кафедри менеджменту, маркетингу та туризму Юлія Джерелюк, а також керівники українських компаній – Тетяна Недбай, ТОВ «Арт-Софт Плюс» і Сергій Шумаков, компанія WEBA.

Обличчям, спікером та технічним директором нашого проєкту виступила Людмила Буханцова, що презентувала наш стартап перед потенційними інвесторами та членами експертного журі. Судді оцінювали не тільки унікальність проєкту, дотримання вимоги впровадження «чистих» технологій, але й вміння захищати свою бізнес-ідею, готовність відповідати на несподівані питання.

І ось, за підсумками роботи компетентного журі 3-ї хвилі Акселерації UNIDO/GEF GCIP Ukraine стартап команди Хмельницького національного університету AdapTimE, під загальним керівництвом Оксани Захаркевич став беззаперечним переможцем.

Наші найближчі конкуренти – стартап команди Херсонського національного технічного університету EcoPrintLab, інноваційної школи еко друку на 3D-принтерах для молоді та дітей, під керівництвом голови студентського парламенту ХНТУ Софії Єрифи, отримали друге місце.

Третє місце у конкурсі розподілили дві команди ХНТУ – освітній екоресурс «Школа «зеленої» економіки під керівництвом Наталії Олійник, та проєкт з виготовлення ортопедичних подушок з натуральним наповнювачем для реабілітації поранених та хворих під керівництвом Євгена Калінського.

Приємним бонусом участі у конкурсі є те, що всі чотири команди фіналісти отримають фінансову винагороду завдяки підтримці ЮНІДО/ГЕФ GCIP Ukraine.

Ми щиро вдячні ментору Лілії Кочевській, що була куратором нашого проєкту, адже її поради дозволили розставити акценти та звернути увагу на важливі аспекти, що притаманні нашій інноваційній розробці, а вихідний задум перетворився на бізнес-ідею з реальним фінансовим планом. Також слова щирої подяки висловлюємо всім суддям, експертам, тренерам, організаторам та інвесторам що організували цей захід!

Вітаємо всіх дотичних до проєкту команди ХНУ та її перемоги на конкурсі стартапів.

За інформацією доц. Олесі Дітковської та доц. Людмили Буханцової.