Ви зараз переглядаєте НА КАФЕДРІ ТЕХНОЛОГІЇ І КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ ВІДБУЛАСЯ ЩОРІЧНА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

НА КАФЕДРІ ТЕХНОЛОГІЇ І КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ ВІДБУЛАСЯ ЩОРІЧНА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

  • Категорія запису:Новини

За доброю традицією вкінці навчального року 29 травня 2024 року на кафедрі технології і конструювання швейних виробів відбулася щорічна студентська конференція за результатами науково-дослідних робіт. В ній прийняли участь близько 20 студентів 2-4 курсів та магістрантів кафедри ТКШВ. Конференція відбувалася в змішаному форматі і включала усні та стендові доповіді. До привітального слова були запрошені завідувач кафедри ТКШВ д.т.н., проф. Світлана КУЛЕШОВА та начальник науково-дослідної частини Хмельницького національного університету д.т.н., проф. Оксана ЗАХАРКЕВИЧ

Актуальність і креативність наукових розробок молоді нашої кафедри підтверджено широким колом різноманітних напрямків досліджень: 1) вишивці ‑ як елементу культурної спадщини України; 2) сучасному адаптивному одягу, як надважливому напрямку сьогодення, пов’язаного з реабілітацією військовослужбовців; 3) екодизайну та біотектонічним системам при розробці нових дизайнерських рішень одягу; 4) розробці сучасних колекцій одягу з використанням штучного інтелекту; 5) розробці капсульних гардеробів в межах різних підстилів; 6) розробці специфічних видів одягу – костюмів для парашутного спорту, хореографічних костюмів, авторських ансамблів жіночого святкового одягу з тканин, що важко обробляються.

Студентка другого курсу гр. ШВ-22-1 Тетяна КАСІЯНОВА познайомила слухачів з особливостями інтеграції зіньківської вишивки в сучасний одяг. Розповіла про перспективи впровадження даного одягу у бізнес сферу. Студентка четвертого курсу гр.ШВ-20-1 Каріна МИХЕЄВА розповіла про багатство орнаментів народної вишивки Рівненщини і про перспективи їх застосування для розробки промислових та авторських колекцій одягу.

Роботи технологічного напрямку були присвячені особливостям виготовлення авторської святкової сукні з кришталевої тканини зі стразами, що важко піддається обробці, яку представила студентка четвертого курсу гр.ШВ-20-1 Альона МИРОНЮК. Магістрант гр. ШВм-23-1 Ярослав МОСКАЛЮК представив дослідження пов’язані з сучасними технологіям оздоблення джинсу із використанням лазеру, озону, каміння, піску тощо.

Магістранка кафедри ТКШВ гр.ШВм-23-1 Владислава ЦІСАР представила роботу присвячену розробці адаптивного поясного одягу для людей із травматичними ураженнями кінцівок, розробила авторський принт із мотиваційними надписами (сміливий, вольовий, хоробрий, мужній, міцний), запропонувала різні варіанти застібок та членувань деталей, визначила найбільш практичні та зручні варіанти місць їх розташування в одязі.

Магістранка кафедри ТКШВ гр.ШВм-23-1 Надія КОЛЯДА представила дослідження присвячені оптимізації дизайну комбінезонів для парашутистів з метою підвищення маневреності та зручності їх використання. Тематикою парашутного спорту студентка займається ще з четвертого курсу.

Інноваційними дослідження на науковій конференції стали розробки авторських колекцій одягу з використанням штучного інтелекту АІ та цифрових технологій. Магістрантка кафедри ТКШВ гр.ШВм-23-1 Любов РОМАНЕНКО розробила колекцію молодіжного одягу в стилі мілітарі, магістрантка гр.ШВм-23-1 Еліна АГАДЖАНОВА представила колекцію одягу в готичному стилі. Студентка заочної форми гр.ШВмз 23-1 Катерина МАЛОЩАК розробила авторську колекцію весільного одягу в стилі бароко.

Вітаємо студентів кафедри ТКШВ із сучасними та актуальними розробками. Дякуємо викладачам кафедри ТКШВ за сумлінну підготовку майбутніх фахівців та науковців. Бажаємо студентам і викладачам кафедри ТКШВ перспективних ідей та нових здобутків у царині наукових досліджень.

Відповідальна за НДР кафедри ТКШВ  Оксана СИРОТЕНКО