Ви зараз переглядаєте МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ ЛЕГКОЇ, ТЕКСТИЛЬНОЇ І ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ» ICRTATF-2023

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ ЛЕГКОЇ, ТЕКСТИЛЬНОЇ І ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ» ICRTATF-2023

  • Категорія запису:Новини

22 листопада 2023 року на кафедрі технології і конструювання швейних виробів була проведена Міжнародна науково-практична інтернет-конференція молодих вчених та студентів «Ресурсозберігаючі технології легкої, текстильної і харчової промисловості» – «Resource-Saving Technologies of Apparel, Textile & Food Industry» ICRTATF-2023. В конференції прийняли участь 237 учасників з 8 закордонних закладів вищої освіти та 1 закордонного науково-дослідного інституту, з 24 вищих навчальних закладів України та 4 фахових коледжів України.

До привітального слова були запрошені проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету д.т.н., проф. Олег СИНЮК та завідувач кафедри технології і конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету д.т.н., проф. Світлана КУЛЕШОВА. Пан Олег СИНЮК розповів про важливість застосування ресурсозберігаючих технологій при виготовленні виробів легкої  промисловості та побажав учасникам конференції нових здобутків у сфері наукових розробок із застосуванням нанотехнологій, креативного дизайну, екологічної безпеки та нових сировинних ресурсів. Пані Світлана КУЛЕШОВА привітала учасників конференції від імені кафедри технології і конструювання швейних виробів, побажала усім наснаги, нових перспектив наукового розвитку і наголосила, що цього року в конференції прийняло участь багато молодих науковців з різних закладів освіти, а це свідчить про те, що наука в Україні розвивається і має вагомі та плідні результати.

В якості гостя перед учасниками конференції виступила начальник науково-дослідної частини Хмельницького національного університету, професор кафедри технології і конструювання швейних виробів, д.т.н., проф. Оксана ЗАХАРКЕВИЧ з доповіддю «Fashion Training Center – тренінговий центр нового покоління». Пані Оксана ЗАХАРКЕВИЧ ознайомила учасників конференції з результати роботи нового тренінгового центру, започаткованого цього року кафедрою ТКШВ за підтримки міжнародного фонду USAID для хмельничан та тимчасово переміщених осіб м. Хмельницького та Хмельницької області. Розповіла про перспективи розвитку та сфери практичного застосування результатів навчання слухачів центру. Наголосила на важливості роботи тренінг центру для продуктивної перекваліфікації робітників відповідно до сучасних вимог виробництва швейних підприємств м. Хмельницького та області.

Науковий секретар конференції, к.т.н., доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів Оксана СИРОТЕНКО ознайомила учасників з історією проведення міжнародної конференції, з цьогорічними закладами-учасниками та головними напрямками наукових розробок, що були представлені учасниками конференції.

Цьогоріч багато учасників конференції виявили бажання доповідатися, представивши цікаві наукові розробки. Колектив авторів M. R. Repon, D. Mikučionienė, S. Jurkonienė, T. Islam з Сполучених штатів Америки, Бангладешу та Литви на чолі з M. R. REPON із Laboratory of Plant Physiology, Nature Research Centre, Vilnius, Lithuania виступили з доповіддю «Аpplication of waste-derived natural dyes for cotton coloration utilizing contemporary practice». Вони познайомили наукову спільноту з технологією застосування відходів природних барвників для фарбування бавовни, наголошуючи на важливості збереження екотехнологій при виробництві та оздобленні тканин для одягу.

Колектив авторів з Німеччини та Туреччини N. PALA АVCI, Y. KYOSEV, O. KYZYMCHUK, E.D. KOCAK з Marmara University, Textile Engineering Department, Istanbul, Turkiye представили результати наукових розробок на тему «Natural fibers in textile sensors – state of the art». N. PALA АVCI розповіла про нанотехнологію виготовлення текстильних датчиків з натуральних волокон рослинного походження, які є не лише дешевими, але й екологічно чистими і гігієнічними для тіла людини.

Київський національний університет технологій та дизайну, який є профільним вищим навчальним закладом зі спеціальності 182-Технології легкої промисловості, представив до розгляду роботу на тему «Fire resistance of knitted materials for the production of protective gloves” авторів M.KRAVCHUK, T. SHATYLO під керівництвом начальника науково-дослідної частини КНУТД д.т.н., проф. Людмили ГАЛАВСЬКОЇ. Робота була присвячена вогнестійкості трикотажних матеріалів для виробництва захисних рукавичок для військових.

Від кафедри технології і конструювання швейних виробів були представлені роботи молодих науковців, які стали переможцями Міжнародного конкурсу науково-дослідних робіт 2023 року в м. Київ. Магістрантка 2 курсу Оксана ЛЕБЕДИНСЬКА представила наукову роботу на тему «Color therapy as the strategy of ensuring the psychological comfort of rehabilitation garments» під керівництвом д.т.н., професора кафедри ТКШВ ХНУ Світлани КУЛЕШОВОЇ і ознайомила учасників з питанням розробки адаптивного одягу з урахуванням показників психологічної комфортності.

Студентка 3 курсу Анастасія  МОВЧАНЮК представила наукову роботу на тему «Artificial intelligence tools for creating a clothing collection» під керівництвом к.т.н., доцента кафедри ТКШВ ХНУ Вікторії МИЦИ і познайомила учасників конференції з особливостями застосування штучного інтелекту при розробці авторської колекції.

Активними учасниками конференції цього річ стали науковці з Харківщини. Від Національного фармацевтичного університету виступила  Марина КОВАЛЬЧУК з доповіддю на тему «Вплив кольору на сприйняття прибавливості людини» під керівництвом д-р біол. наук, проф.. кафедри косметології і аромології Національного фармацевтичного університету, м. Харків Ольга ФІЛІПЦОВА.

Від імені Одеського технічного фахового коледжу ОНТУ виступила аспірантка Київського національного університету Наталія КУЗІНА з доповіддю на тему «Вплив адаптивності на дизайн сучасного взуття». Автор доповіді наголосила на важливості розробки адаптивного взуття для людей з інвалідністю та на низці факторів, що повинні бути враховані при їх розробці.

Від імені кафедри ТКШВ ХНУ також була представлена робота магістрантки 2 курсу Надії КОЛЯДИ з доповіддю «Огляд основних матеріалів для виготовлення парашутного ранця Fire» під керівництвом к.т.н., доцента кафедри ТКШВ ХНУ Олесі ДІТКОВСЬКОЇ.

Наймолодшою учасницею цьогорічної конференції стала студентка 1 курсу Діана ХАСАНОВА з доповіддю «Sustainable мода від українського бренду Ksenia Schnaider» під керівництвом д.т.н., професора кафедри ТКШВ ХНУ Світлани КУЛЕШОВОЇ.

За результатами міжнародної конференції було видано електронний збірник тез доповідей «Ресурсозберігаючі технології легкої, текстильної і харчової промисловості: збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції молодих вчених та студентів, 22 листопада 2023 р.». Учасники конференції нагороджені електронними сертифікатами. Дякуємо усім за активну участь та запрошуємо до співпраці на наступний рік!!!

к.т.н., доцент кафедри ТКШВ ОКСАНА СИРОТЕНКО