І ще одна приємна новина для нас усіх: наші студенти Алла Трач та Оксана Бєдіна із авторською колекцією «Freedom of the sky» здобули перемогу у фіналі ХХІІ Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів – модельєрів «Печерські каштани» і вибороли ІІІ місце у номінації «PRET–A–PORTER».
Нагадаємо, що їхня колекція також була високо оцінена Журі Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля – 2022» і отримала ІІІ місце у номінації «Власний погляд». Варто відмітити, що це уже третя колекція авторів, яку вони розробили при виконанні магістерської роботи. А свою творчу роботу Алла та Оксана розпочали ще на першому курсі, представивши на конкурсі «Барви Поділля 2017» по одному власноруч розробленому та виготовленому ансамблю. Наступного року дівчата об’єднали свої зусилля і створили свою першу колекцію «Enimal street style», в якій поєднувались сучасні модні форми одягу із трикотажу та оригінальні стилізовані малюнки тварин на кожній моделі. З цією колекцією автори брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Барви Поділля 2018», Міжнародному конкурсі модного одягу «Автограф» (м. Київ) та у конкурсі молодих дизайнерів одягу «МО/ДНІ» (м. Хмельницький).
Творчим тандемом Аллою та Оксаною на третьому курсі створено другу колекцію одягу «З любов’ю Вінсент», що відображала собою легкий одяг, на якому красуються квіти, як із картин відомого художника. Ця колекція фіналіст Всеукраїнського фестивалю моди «Барви Поділля 2019» (м. Хмельницький), фіналіст Міжнародного конкурсу модного одягу «Автограф» (м. Київ), фіналіст Міжнародного конкурсу дизайнерів «Печерські каштани» (м. Київ), Фіналіст конкурсу молодих дизайнерів одягу «Альтернатива» (м. Тернопіль). Вироби цієї колекції авторами успішно розпродані в Україні та далеко за її межами.
І на четвертому курсі навчання креативними студентами розпочато роботу над колекцією «Freedom of the sky». Основною ідеєю колекції стало поєднання елементів стилю «Авіатор» із образами мирного вільного неба, що символізують прагнення до свободи, як найвищу цінність сучасної молодої людини.
Пандемія і умови жорсткого карантину не дали можливості натхненним студенткам закінчити свою роботу за один рік, тому над цією колекцією дівчата працювали цілих два роки. Тим більше, що ця колекція на декілька порядків складніша за попередні, оскільки поєднує у собі різнофактурні матеріали, технології вивареного та фарбованого джинсу, а також художнього розпису по еко-шкірі. Варто відмітити, що майстерно виконаний художній розпис, яким займалась Оксана Бєдіна, є родзинкою кожної колекції цих авторів. А наполегливість та майстерність Алли Трач дозволили відпрацювати кожен вузол та деталь цієї колекції до високої якості технологічної обробки. Цікава і корисна творчо-практична колаборація, яка здійснювалась у межах співпраці науково-викладацького складу кафедри технології та конструювання швейних виробів із сучасним підприємством ФОП Войтков Тарас Миколайович, дозволила вивести вироби колекції на якісно новий рівень. Тарас Миколайович, з урахуванням багаторічного досвіду роботи у швейній галузі дав практичні поради щодо технології та інноваційності, а, головне, навчив та допоміг реалізувати творчий задум юних талантів щодо плавного переходу на джинсі від світлих відтінків до насиченого кольору. Під його керівництвом здійснювались висвітлення та фарбування виробів із джинсу, що дозволило реалізувати творчий задум – плавні переходи мирного синьо-блакитного ранкового чи вечірнього неба, який не залишив байдужим членів Журі ХХІІ Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів – модельєрів «Печерські каштани» і як результат:
ІІІ місце у номінації “PRET-A-PORTER” за колекцію «Freedom of the sky», отримали автори Алла Трач, Оксана Бєдіна (керівники к.т.н., доц. Лущевська О.М., к.т.н., доц. Краснюк Л.В.).
Таким чином тісна співпраця та безпосереднє залучення практиків, потенційних роботодавців до реалізації освітнього процесу дозволяє отримати такі високі досягнення.
Також за результатами співпраці із підприємством Алла Трач та Оксана Бєдіна поглибили свою магістерську наукову роботу, щодо існуючих методів художньої обробки джинсу, та неодноразово оприлюднювали результати цієї роботи на Всеукраїнських на Міжнародних конференціях молодих вчених та студентів.
Таким чином студенти підтвердили свою креативність, наполегливість, уміння працювати в команді і чути думки оточуючих, уміти на них якісно реагувати, удосконалювати свою майстерність, контролювати свій час та вміти представити результат своєї роботи, якісно її оформити та презентувати. Ці навички дають змогу бути успішними на своєму майбутньому робочому місці, чого ми щиро їм бажаємо.
Отож вітаємо переможців та їхніх керівників і зичимо нових перемог, більше нових творчих креативних ідей, їх успішної реалізації та досягнення нових професійних вершин у мирній країні під вільним небом. Freedom of the sky!
Олена ЛУЩЕВСЬКА, к.т.н., доцент кафедри ТКШВ