5-6 серпня 2024 року представники кафедри технології і конструювання швейних виробів прийняли участь у міжнародній конференції «CLOTECH 2024 – 15th Joint International Conference on Innovation in Clothing», яка відбулася в м. Дрезден (Німеччина). Конференція CLOTECH спрямована на популяризацію досягнень світових наукових інституцій у ряді напрямків: інновацій та розвитку захисного одягу, розумних текстильних матеріалів та одягу; комп’ютерних технологій у проєктуванні та виготовленні одягу, у масовій кастомізації та швидкому прототипуванні; маркетингу та конкурентоспроможності текстилю на європейському ринку; стандартизації та сертифікації текстилю та одягу.
Перша конференція CLOTECH була організована в 2003 році в національному масштабі в Польщі. У 2008 році конференція CLOTECH отримала статус міжнародної і з того часу успішно продовжує комунікацію в науці та виробництві і сьогодні організовується кожні два роки.
В 2024 році в конференції прийняли участь ряд університетів з США, Європи, Африки та Азії: The University of Manchester (Англія), Technological Center for Textile and Clothing Industries of Portuga, Polytechnic Institute of Leiriа (Потругалія), University of Cincinnati, Cornell University та Оklahoma State University (США), Technical University of Sofia (Болгарія), Kyiv National University of Technologies and Design, Khmelnytskyi National University та TechnologiesVolodymyrDahl East Ukrainian National University (Україна), Kaunas Universityof Technology (Литва), Riga Technical University (Латвія), University of Novi Sad (Сербія), The “Gheorghe Asachi” Technical University of Iasi (Румунія), Netherlands Institute for Public Safety (Нідерланди), University of Monastir (Туніс), Ethiopian Institute of Textile and Fashion Technology (Ефіопія), Menoufia University (Єгипт), Technical University of Lodz (Польща), низка вищих навчальних закладів Німеччини, Туреччини та Ірану. Від кафедри технології та конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету в міжнародній конференції CLOTECH 2024 прийняли участь викладачі, докторант, аспірант та студенти: д.т.н. проф. Кулешова С.Г., д.т.н. проф. Захаркевич О.В., к.т.н. доц. Кошевко Ю.В., к.т.н. доц. Швець Г.С., к.т.н. доц. Лущевська О.М., докторант к.т.н. доц. Буханцова Л.В., аспірант асист. Хасанова О.В., студенти 2-3 курсів Хасанова Д., Пилипенко Ю.,
Команда кафедри ТКШВ представили наукові розробки пов’язані: з перспективами переробки відходів швейного виробництва в Україні (рис. 1) (Захаркевич О.В., Буханцова Л.В.); з айпсайклінгом модних виробів, як креативного підходу у виробництві оригінальних моделей одягу (рис. 2) (Хасанова Д., Кулешова С.Г.); з методом забезпечення психофізіологічного комфорту адаптаційно-реабілітаційного одягу (рис. 3) (Пилипенко Ю., Кулешова С.Г., Лущевська О.М., Буханцова Л.В.); з особливістю використання декоративної строчки струмопровідною ниткою як елемента вишивки в смарт одязі (рис. 4) (Хасанова О.В., Захаркевич О.В., Кошевко Ю.В., Швець Г.С.).
Бажаємо учасникам конференції нових наукових здобутків та розширення географії міжнародної наукової співпраці.
Відповідальна за НДР кафедри ТКШВ Оксана СИРОТЕНКО