Ви зараз переглядаєте УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ТКШВ В РОБОТІ МАН

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ ТКШВ В РОБОТІ МАН

  • Категорія запису:Новини

Відповідно до наказу № 217 Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, 18 січня 2024 року проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2023/2024 навчальному році. Традиційно викладачі Хмельницького національного університету були максимально задіяні під час проведення даного офіційного заходу.

Зокрема, доцент кафедри Технології і конструювання швейних виробів ХНУ Привала Валерій Олександрович, в цьому році очолив одну з робочих секцій конкурсу – «Наукове відділення Інженерії та матеріалознавства».

Особливістю цьогорічного конкурсу, нажаль, стала незначна кількість наукових проєктів саме інженерного спрямування, що, безумовно, пов’язано із загальним пригніченим психологічним станом нашої молоді на другому році війни. Проте, невелика кількість проєктів була компенсована широким спектром тематики досліджень та високим технічно-науковим рівнем їх реалізації. Зокрема, в даній секції були представлені дослідження з: розробки літальних апаратів-дронів та самохідної техніки для потреб ЗСУ, вдосконалення техніки для будівництва, розробка технології для покращення очищення стокових вод та інше.

Всі дев’ять наукових проєктів молодих митців були детально розглянуті членами журі, а їх автори отримали високу оцінку своїх здобутків. Крім того, слід зазначити високий інтелектуальний і технічний рівень та ерудованість учасників конкурсу, які якісно презентували свої наукові проєкти і достойно їх захищали під відкритого обговорення.

Члени журі із задоволенням поділилися зі своїми юними колегами зауваженнями та практичними порадами стосовно подальшого впровадження результатів досліджень. Всі учасники конкурсу отримали почесні грамоти і призи від Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради. А найкращі проєкти були рекомендовані для участі у II-му етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Хотілося б відмітити бездоганну роботу оргкомітету стосовно організації та проведення конкурсу. Всім учасникам та членам журі конкурсу були створені максимально комфортні та безпечні умови для проведення цього значущого наукового заходу, за що окрема подяка представникам Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради та директору Хмельницької гімназії №1 імені Володимира Красицького, Ратушняку Святославу Петровичу. Від імені членів журі бажаємо всім молодим науковцям-початківцям ні в якому разі не полишати наукову діяльність і успішно реалізувати на практиці свої чудові проєкти.

Викладач кафедри Технології і конструювання швейних виробів,доцент Валерій Привала