Ви зараз переглядаєте УЧАСТЬ У ПОЇЗДЦІ ДО ОСЛО: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ КАФЕДРИ ТЕХНОЛОГІЇ І КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

УЧАСТЬ У ПОЇЗДЦІ ДО ОСЛО: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ КАФЕДРИ ТЕХНОЛОГІЇ І КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

У червні 2025 року представники Podillia Fashion Cluster (PFC) взяли участь у міжнародному бізнес-візиті Українського Кластерного Альянсу до столиці Норвегії — Осло. Хмельницький національний університет як один з учасників PFC у цьому візиті представляла доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету Людмила Буханцова. Візит був організований Norwegian-Ukrainian Chamber of Commerce (NUCC), у межах підтримки інноваційного українського бізнесу та академічної спільноти.

Українська делегація з Послом України в Норвегії паном Олексієм Гавришем, 9 черня 2025 р.

Одним із ключових результатів поїздки стало знайомство з норвезькою моделлю сталого розвитку в легкій промисловості, зокрема в частині циркулярної економіки, цифрових паспортів виробів, автоматизованого сортування текстильних відходів та інтеграції екологічних показників у дизайн. Під час зустрічей із  представниками NF&TA (Norwegian Fashion & Textile Agenda) https://www.nfta.no/, Fæbrik https://faebrik.no/pages/baerekraft, Sirk Norge https://sirknorge.no/, Norsk Tekstilgjenvinning https://www.ntgas.no/en, Innovation Norway https://businessnorway.com/solutions/manufacturing-and-design, Oslo Business Region oslobusinessregion.no та іншими організаціями, Людмила Буханцова отримала унікальний досвід та знання, що вже сьогодні можуть бути адаптовані для вищої освіти.

Зустріч з командою компанії «Fæbrik», яка працює за сталою ефективною бізнес-моделлю в легкій промисловості Норвегії, 12 червня 2025 р.
Обговорення проблем в управлінні текстильними відходами  в офісі Sirk Norg, 10 червня 2025 р.

Ця поїздка є особливо цінною для нашої кафедри, адже дозволила:

  • ознайомитися з новітніми підходами до екологічного дизайну одягу,
  • вивчити можливості грантових програм Norad для створення навчальних і наукових проєктів у сфері переробки, цифровізації та сталого виробництва.

Отримана інформація вже лягає в основу оновлення освітніх програм кафедри, а також формує перспективу залучення до європейських проєктів Horizon, Interreg та EEA Grants. Особливу увагу буде приділено розробці курсів із проєктування сталого одягу, повторного використання матеріалів і цифрового обліку характеристик текстильних виробів. Таким чином, візит до Норвегії не лише відкрив нові міжнародні контакти, а й посилив академічну складову нашої кафедри, зробивши її ще ближчою до європейських стандартів інженерної та дизайнерської освіти.

Доцент кафедри ТКШВ Людмила Буханцова

Залишити відповідь