Рівень успіху вже давно перестав залежати тільки від того, наскільки добре ви виконуєте свої безпосередні обов’язки. Щоб бути компетентним фахівцем, треба розвивати Soft Skills, так звані «м’які навички».
Соціально-комунікативні навички (Soft skills) – комплекс неспеціалізованих, надпрофесійних навичок, які відповідають за успішну участь у робочому процесі, високу продуктивність і, на відміну від спеціалізованих навичок, не пов’язані з конкретною сферою.
Найчастіше, коли говорять про навички, мають на увазі професійні знання і вміння. Але не менш важливі й Soft Skills – універсальні непрофесійні якості, які допомагають взаємодіяти між собою в команді незалежно від сфери діяльності. Мова йде про розвиток навичок розмовної комунікації та правил листування; уміння пристосовуватися і адаптуватися до різних життєвих обставин; бажання постійно навчатися, розширювати кругозір та знаходити сучасну інформації; навички тайм-менеджменту, що дозволять зберегти енергію і час в сучасну епоху мультизадачності. Це далеко не весь список Soft Skills. До переліку входять ще і розвиток емоційного інтелекту; критичне мислення; креативність; стресостійкість та розвиток навичок командної роботи.
Студенти нашої кафедри також активно застосовують сучасні тенденції в самоосвіті та саморозвитку. Це наочно презентувала магістр Ольга Зубко під час свого майстер-класу про власний досвід формування модного індивідуального гардеробу за допомогою мобільного додатку Acloset.
Захід відбувся 1.05.2023 в аудиторії лабораторії «Технологій і моди» кафедри ТКШВ перед студентами спеціальності 182 – Технології легкої промисловості з власної ініціативи магістра.
Ознайомлення з мобільним додатком відбулося під час вивчення дисципліни «Психотехнології у fashion-бізнесі», що викладає професор Світлана Кулешова. Безкоштовний застосунок Acloset можна завантажити на свій мобільний телефон – це про стиль та розумне споживання. У ньому можна виділити 4 кроки для отримання гардеробу мрії. Ольга Зубко розробила власні поради з напрямів використання даного за стосунку.
Додаток дозволяє створити базу існуючих та бажаних речей гардеробу, класифікувати його за ознаками стилю, призначення, сезону та кольорів, створювати повсякденні образи за власним бажанням, а також пропонує готові рішення капсул гардеробу автоматично.
Присутні студенти та викладачі кафедри були зацікавлені інноваційною можливістю проаналізувати власний гардероб та отримати ідеї для його удосконалення.
Висловлюємо щиру подяку учасникам заходу!
Колектив кафедри ТКШВ та гарант освітньої програми магістерського рівня освіти «Конструювання та технології швейних виробів» Світлана Кулешова
Круто. Дякуємо на презентацію, було дуже пізнавально!