В рамках угоди про споріднення 8-10 листопада 2021 року відбувся робочий візит делегації побратимського міста Наманган (Узбекистан) до Хмельницького.
У складі делегації до Хмельницького національного університету завітали радник з торгово-економічних питань Посольства Республіки Узбекистан в Україні Бобур Расулов, керівник Секретаріату з фінансів, економіки та скорочення бідності Наманганської області Зафар Ікрамов, директор Торгово-промислової палати Наманганської області Кобіл Жамалов, заступник хокима м. Наманган Мубашшер Адхамов, директор освітнього моноцентру «Ішга мархамат» Дінора Якубова, засновник ТОВ «Namangan porloq» Толіб Мухаммадіїв, директор ТОВ «Namangan porloq» Ісроїл Настретдінов, директор ТОВ «Уз текс ЛТД» Улугбек Джураїв, начальник відділу зовнішньої торгівлі та маркетингу ТОВ «NT» Санжарбек Туйчібаєв.
8 листопада гості ознайомилися з роботою та організацією навчального процесу на кафедрі технології і конструювання швейних виробів та кафедрі машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем.
З урахуванням карантинних обмежень, з боку Хмельницького національного університету, здобутками у сфері освітнього процесу щодо забезпечення фахівцями галузі Легкої промисловості поділилися ректор ХНУ Сергій Матюх, завідувачка кафедри ТКШВ Алла Славінська, завідувач кафедри МАЕЕС Олег Поліщук, доцент кафедри ТКШВ Вікторія Мица, майстер виробничого навчання кафедри ТКШВ Оксана Хасанова, інженер кафедри ТКШВ В’ячеслав Балабанов, доцент кафедри МАЕЕС Тарас Романець, доцент кафедри МАЕЕС Сергій Горященко, доцент кафедри МАЕЕС Павло Майдан, старший викладач кафедри МАЕЕС Анатолій Залізецький, старший викладач кафедри МАЕЕС Світлана Лісевич. В ході візиту, на кафедрі ТКШВ делегація ознайомилася з особливостями функціонування навчально-наукової лабораторії «Технології моди», спеціалізованим програмним забезпеченням освітніх компонент, здобутками та науково-дослідними напрямами діяльності здобувачів вищої освіти.
В ході візиту, на кафедрі МАЕЕС делегація ознайомилася з експериментальними установками та обладнанням науково-інноваційного центру, навчально-наукових лабораторій відновлювальних джерел енергії та електричних приводів машин легкої промисловості, спеціалізованим обладнанням адитивних технологій Центру інноваційних 3-D технологій, новітнім швейним обладнанням навчально-наукового центру Bruce, сучасним обладнанням автоматизації та роботизації лабораторії мехатроніки та робототехніки, особливостями моделювання технологічних процесів на базі навчально-наукового центру систем автоматизації та електроприводів Siemens.
В рамках візиту обговорили можливі напрями подальшої співпраці в освітній сфері.
9 листопада відбулась офіційна зустріч делегації з міським головою Олександром Симчишиним, представниками міської ради, освітньої галузі міста та бізнес-спільноти. На зустрічі більш детально обговорили результати співпраці між містами, напрацювання та напрями взаємодії на майбутнє.
На подальший час заплановано ряд робочих зустрічей та B2B переговорів для налагодження двостороннього співробітництва.
Мица В.В. доцент каф. ТКШВ