Ви зараз переглядаєте ДОЦЕНТИ КАФЕДРИ ТКШВ ПЕРЕЙМАЛИ ДОСВІД ПОЛЬСЬКИХ КОЛЕГ В AKADEMIІ SZTUKI W SZCZECINIE

ДОЦЕНТИ КАФЕДРИ ТКШВ ПЕРЕЙМАЛИ ДОСВІД ПОЛЬСЬКИХ КОЛЕГ В AKADEMIІ SZTUKI W SZCZECINIE

  • Категорія запису:Новини

Доценти кафедри технології і конструювання швейних виробів Лариса Краснюк та Олександр Троян, перебуваючи у Польщі, відвідали Академією мистецтв у місті Щецин (Akademia Sztuki w Szczecinie) з метою вивчення організації навчального процесу, форм та методів викладання, особливостей поєднання навчальної і практичної підготовки студентів факультету дизайну.Академія мистецтв – це державний університет, який поєднує образотворче та музичне мистецтво. Академія мистецтв проводить освітню діяльність у різних мистецьких напрямках: музична освіта, інструментальне та вокальне виконання, дизайн інтер’єру та віртуального простору, графіка, живопис, комп’ютерні ігри та віртуальна реальність, медіа-мистецтва, дизайн.На усіх факультетах Академії мистецтв навчається понад 820 студентів.

Академія мистецтв у місті Щецин, Польща

Лариса Краснюк та Олександр Троян познайомились і поспілкувались із деканом факультету дизайну проф. Аурелією Мандзюк та керівником кафедри дизайну одягу – маг. Анною Грегорчик, ознайомились зі структурою та організацією освітнього процесу університету, особливостями навчання на факультеті дизайну, відвідали лабораторії виготовлення одягу, взуття і аксесуарів та лабораторію друку на тканині.

У ході ділових бесід із польськими колегами обговорили особливості професійної підготовки дизайнерів одягу в Україні та Польщі. Представники кафедри ТКШВ ознайомили декана і викладачів кафедри дизайну Академії мистецтв із науковими та творчими здобутками викладачів і студентів кафедри ТКШВ ХНУ, освітніми програмами підготовки студентів спеціальності конструювання та технології швейних виробів.

Польські колеги висловили слова підтримки України і запросили Л.Краснюк та О.Трояна відвідати захисти дипломних проєктів студентів факультету дизайну, а також на щорічний показ мод Fash’n’Act, де студенти-дизайнери Академії мистецтв представляють колекцій одягу.

Fash’n’Act – це щорічний благодійний показ мод, який дає змогу студентам розвивати свої творчі здібності. Fash’n’Act був започаткований молодіжною організацією Interact Szczecin International, яка входить до Rotary International (найбільша у світі благодійна організація), у співпраці із Akademia Sztuki w Szczecinie. Метою проєкту Fash’n’Act є збір коштів для обраного бенефіціара.

Fash’n’Act щороку збирає сотні глядачів і партнерів та викликає неабиякий інтерес у ЗМІ. Головним фактором, який допоміг досягти такого чудового ефекту, є бажання щецинських студентів надавати допомогу іншим.

Цього року кошти збирали для дітей із синдромом Дауна та для постраждалих від війни в Україні.

Лабораторія виготовлення одягу факультету дизайну
Захист диплому студентки спеціальності дизайн продукту
В очікуванні показу мод у філармонії ім. Мечислава Карловича
Показ колекцій моделей одягу

Особливістю проєкту Fash’n’Actє не тільки його благодійна спрямованість, але суспільно-політична направленість. Так, остання колекція шоу була дуже зворушливою формою протесту проти проблемних ситуацій у світі, в тому числі і війни в Україні.

«Ні!» війні в Україні

Тобто Fash’n’Act поєднав показ мод ще з однією дуже важливою складовою – служінням іншим людям – тим, які цього потребують. Наприклад, минулорічний показ Fash’n’Act дозволив зібрати кошти на протези ніг для учениці одного із щецинських ліцеїв, які коштують 400 тис. зл. Навіть під час пандемії, коли не було можливості запросити глядачів, шоу відбулося – його зняли на відео і поширили в соцмережах.

Цікавим є те, що для виготовлення колекцій залучаються не тільки студенти Академії мистецтв, але й творча молодь міста – учні шкіл, які цікавляться дизайном. Це дає змогу молоді розвивати свої творчі здібності та займатись благодійницькою діяльністю. Причому керівниками учнівських колекцій виступають талановиті студенти Академії, отримуючи таким чином неоціненний досвід керування дизайнерськими проєктами.

Таким чином, спілкування з польськими колегами, можливість долучитися до захистів дипломних проєктів студентів Академії мистецтв та благодійного проєкту Fash’n’Act дозволило викладачам ХНУ отримати неоціненний досвід в організації і проведенні подібних заходів, підвищити рівень фахової майстерності та професійного розвитку викладача ЗВО. Набуті знання та отримана інформація удосконалять форми і методи навчання на кафедрі ТКШВ ХНУ та наблизять їх до європейських стандартів.

Доценти кафедри ТКШВ

Лариса Краснюк та Олександр Троян