Ви зараз переглядаєте ВПРОВАДЖЕННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ НА КАФЕДРІ ТЕХНОЛОГІЇ І КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

ВПРОВАДЖЕННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ НА КАФЕДРІ ТЕХНОЛОГІЇ І КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

На кафедрі технології і конструювання швейних виробів продовжується впровадження інтерактивних методів навчання. Методи інтерактивного навчання вимагають застосування різних навчально-методичних методів, навичок презентації для залучення всіх студентів у навчальний процес.

14 квітня 2025 року в межах дисципліни «Основи комп’ютерного дизайну» (викладач професор кафедри ТКШВ Світлана КУЛЕШОВА) для здобувачів освіти 2 курсу групи ШВ-23-1 освітнього ступеня «бакалавр» за ОПП «Конструювання та технології швейних виробів» відбулася лекція на тему «Особливості 3D Fashion Design» за методом «рівний-рівному».

Метод навчання «рівний-рівному» (англ. peer-to-peer education) – це метод використання сучасних освітніх технологій, при якому джерелом знань для здобувачів освіти є не професійний викладач, а такий же студент, який вже опанував дану тему.

Найчастіше знанням, отриманим від «свого», рівного за статусом, людина довіряє більше, ніж формальним знанням. Крім того, метод «рівний-рівному» є частиною активного навчання, яке передбачає інтерактивну взаємодію між студентами, обговорення та обмін ідеями. Про свої навички та вміння працювати у тривимірному просторі CLO 3D розповіла своїм одногрупникам Діана ХАСАНОВА.

Діана у 2024 році проходила навчання на курсах Fashion Training Center за програмою «Конструктор PRO» де вивчила особливості тривимірного проєктування віртуального (цифрового) одягу з використанням САПР «Джуліві» та CLO 3D.

Діана продемонструвала, як за допомогою цих програм реалізувати різні принципи площинної та тривимірної побудови лекал та віртуальних двійників реального одягу. Приміряла вироби на віртуальному аватарі, змінювала текстуру, лекала, властивості матеріалів.

Такий підхід до викладання передбачає, що студенти обмінюються знаннями та досвідом, що сприяє розвитку критичного мислення, аналітичних здібностей і кращому засвоєнню матеріалу.

Щиро дякуємо Діані ХАСАНОВІЙ за цікаву презентацію та практичний досвід, якими вона поділилася з усіма присутніми.

Сподіваємось на подальше проведення подібних заходів, які стимулюють до активного навчання!

За інформацією кафедри ТКШВ

Залишити відповідь