Ви зараз переглядаєте ВИЇЗНІ ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ КАФЕДРИ ТКШВ ХНУ НА ТОВ “ШВЕЙНА ФАБРИКА АРЖЕН”

ВИЇЗНІ ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ КАФЕДРИ ТКШВ ХНУ НА ТОВ “ШВЕЙНА ФАБРИКА АРЖЕН”

  • Категорія запису:Новини

Практична підготовка здобувачів освіти – є важливою складовою процесу підготовки висококваліфікованих фахівців кафедри ТКШВ Хмельницького національного університету. Проведення виїзних занять на швейних і трикотажних підприємствах, знайомство з передовими технологіями у виробництві одягу сприяє закріпленню теоретичних знань, отриманих здобувачами освіти під час навчання, набуттю і вдосконаленню практичних навичок і вмінь. 3 квітня 2025 року відбулися виїзні практичні заняття з дисциплін «Проєктування трикотажних виробів» та «Технологія виготовлення виробів різного асортименту» на ТОВ “Швейна фабрика Аржен” м. Хмельницького для здобувачів вищої освіти першого бакалаврського рівня спеціальності 182 Технології легкої промисловості груп ШВ-23-1, ШВ-22-1, ШВ-21-1, ШВс-23-1 під керівництвом доцентів кафедри Лариси Краснюк та Оксани Сиротенко.

ТОВ “Швейна фабрика Аржен” вже більше 10 років спеціалізується на виготовленні модного жіночого одягу із різних матеріалів, в тому числі і трикотажних виробів. Здобувачі освіти під час проведення заняття мали нагоду детально ознайомитись з усіма видами діяльності підприємства, дізналися про принципи роботи технологічного обладнання, побували у виробничих відділах та цехах, де ознайомились з усіма стадіями виробництва трикотажних виробів.

Розробку моделей трикотажних виробів виконують з використанням програмного забезпечення Apex 4 PGM i Design від компанії Shima Seiki. Відповідно до заданих розмірів деталей конструктор здійснює кодування типу петлі та задає її колір відповідно до орнаменту. Після розробки модель відображається в 3D форматі, що дозволяє оцінити дизайн та якість посадки готового виробу на фігурі.

Закодована програмою Apex 4 PGM схема петельних рядів та стовпчиків передається у в’язальний цех, відповідно до якої дисенатори  програмують в’язальні машини і здійснюють вив’язування експериментальних та готових зразків деталей виробів на обладнанні фірми Shima Seiki.

Вив’язані деталі надходять у швейний цех, де здійснюється їх зшивання на універсальних та кетельних машинах, а також відпарювання готових виробів у паровій камері.

Здобувачів освіти ознайомили із принципами розміщення, організацією, структурою виробництва та змістом посадових обов’язків  працівників підприємства. Технологічний процес проєктування трикотажних виробів вразив присутніх своєю різноманітністю та складністю операцій: від комп’ютерного проєктування у експериментальному відділі до вив’язування деталей трикотажних виробів на в’язальних машинах різних класів та монтажу виробів у швейних цехах.  

Працівники підприємства особисто долучилися до проведення заняття, розповіли про функціональне призначення кожної виробничої ланки, вимоги до фахової кваліфікації працівників, а також запросили студентів на виробничу практику та на роботу. Увагу також було приділено впровадженню на підприємстві інноваційної системи Lean, яка дозволили оптимізувати усі виробничі процеси.

Особливо приємно було зустріти колишніх студентів кафедри ТКШВ, які багато років успішно працюють і будують свою кар’єру на ТОВ “Швейна фабрика Аржен”.

Такі виїзні заняття поєднують навчальний процес та виробництво, роблять навчання ближчим до професійного життя.

Дякуємо колективу і керівництву ТОВ “Швейна фабрика Аржен” за гостинний прийом та отримані знання!

Інформація кафедри ТКШВ