Ви зараз переглядаєте УЧАСТЬ У ФОРУМІ КУЛЬТУРА ТА КРЕАТИВНІ ІНДУСТРІЇ

УЧАСТЬ У ФОРУМІ КУЛЬТУРА ТА КРЕАТИВНІ ІНДУСТРІЇ

  • Категорія запису:Новини

На Вінниччині 26 червня відбувся форум «Культура та креативні індустрії для сталого регіонального розвитку». 

Хмельницький національний університет у форумі представляли Оксана Захаркевич, начальник науково-дослідної частини, професор кафедри технології та конструювання швейних виробів та Юлія Кошевко, керівник відділу комерціалізації науково-технічних розробок, доцент кафедри технології та конструювання швейних виробів.

Мета форуму: створення платформи для предметного і практично-орієнтованого діалогу між громадянами та органами державної влади всіх рівнів управління щодо викликів, можливостей та інструментів збільшення внеску культури і креативних індустрій у регіональний розвиток та соціальну згуртованість;

Захід організовано Швейцарсько-українським Проєктом UCORD у співпраці з Агенцією регіонального розвитку Вінницької області та за сприяння Вінницької обласної військової адміністрації.  Як сформувати екосистему креативного підприємництва в макрорегіоні Поділля дізнавалися учасники Форуму під час третьої панельної дискусії за модерації директорки Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталії Гижко.

Мета панелі полягає у модерованому виявленні алгоритму переведення креативного бізнесу із хаотичних сплесків у міцну систему на основі представлення досвіду креативних бізнесів Поділля.

Панелісти:

Вєга Кулявець, заступниця директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОВА;

Оксана Захаркевич, професорка Хмельницького національного університету, директорка ПП «Технолоджі Консалтинг», співзасновниця ПП «Адаптайм»;

Олександра Венславовська, співзасновниця Асоціації культури «КУТ», артпростору “ПІЧ”, директорка Мистецького об’єднання «Плай», хабу «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ»; Павло Ярмій, виконавчий директор Місцевої Асоціації ОМС «Кластер «Шляхами Трипільської Праматері».

Остання змістовна частина Форуму – це робота в тематичних секціях, парасольковою темою яких «Ресурси і можливості креативних індустрій для розвитку громад і регіонів».

Учасники мали можливість розділитися за сферами професійних інтересів та взяти участь у обговоренні наступних секцій: 

Креативні індустрії на місцевому рівні: що це, як виявити, як використати? 

Доповідач-модератор: Марта Кобринович, експертка з розвитку креативних індустрій; 

Крафт та дизайн – інструмент для стимулювання місцевої економіки. 

Доповідач-модератор: Юлія Євенко, генеральний директор креативної агенції Шоколад.

Креативні хаби: як створити і забезпечити сталість функціонування

Доповідач-модератор: Марія Кравченко, викладачка кафедри культурології УКУ, консультантка проекту зі створення Львівського культурного хабу.

Залучення та утримання талантів у сфері креативних індустрій на місцевому та регіональному рівнях (освітні програми, тренінги, підтримка стартапів).

Доповідач-модератор: Марія Тимощук, фасилітаторка, членкиня ГО «Інша Освіта». Метою такого формату роботи під час форуму було знайомство, встановлення контактів, обмін досвідом, обговорення ризиків, можливостей та потенційних партнерств.

За інформацією кафедри технології і конструювання швейних виробів