Квалітологія – це наука про якість створюваних людиною об’єктів і процесів. Ця наука ґрунтується на принципах стандартизації, метрології, кваліметрії та менеджменту якості. Тому, очевидно, що найкраще опановувати цей предмет студентам у стінах бібліотеки, тримаючи в руках примірники стандартів, підручників чи посібників.
4 та 11 вересня 2024 р. у студентів гр. ШВ-22-1 та ТЛПс-22-1, що навчаються за ОПП «Конструювання та технології швейних виробів» першого (бакалаврського) рівня освіти за спеціальністю 182 Технології легкої промисловості, відбулися перші лабораторні роботи з дисципліни «Квалітологія та експертиза виробів» на тему: «Нормативні документи Національної системи стандартизації», з викладачем доц. кафедри ТКШВ Дітковською Олесею Анатоліївною.
Лабораторні відбувалися по підгрупах у приміщенні читального залу 6 поверху Наукової бібліотеки ХНУ. Своїм досвідом зі студентами поділилися головний бібліотекар Кандул Анжела Геннадіївна та завідувачка сектором НТД та спецвидів Нагорна Наталія Володимирівна.
В ході заняття студентів ознайомили із різновидами нормативних документів та стандартів, що діють сьогодні в Україні; надали для опрацювання каталоги міждержавних та національних стандартів; розповіли про класифікацію та ієрархію стандартів; ознайомили з основними державними стандартами України (ДСТУ), що регламентують процеси проєктування та виготовлення одягу різного призначення.
Також, студентам показали шляхи пошуку покажчиків стандартів (для перевірки чинності НД) в електронному вигляді, зокрема по категоріях «Легка промисловість», «Швацька промисловість», «Одяг» тощо на сайті наукової бібліотеки ХНУ http://library.khmnu.edu.ua/ , зокрема в розділах «Електронні ресурси» та «Науковцям», а також на спеціалізованому інформаційно-електронному сайті Леонорм-Online http://www.leonorm.lviv.ua/ , зокрема в розділі «Стандартизація».
Незважаючи на складність роботи з опрацювання великої кількості видів стандартів та додаткової інформації, студенти успішно виконали завдання лабораторної роботи. Щиро дякуємо нашим помічникам, фахівцям практикам Наталії Нагорній та Анжелі Кандул за змістовні роз’яснення та кваліфіковану допомогу.
Викладач, доцент кафедри ТКШВ Олеся Дітковська