20 та 23 грудня 2024 року відбувся успішний захист кваліфікаційних робіт магістрів кафедри технології та конструювання швейних виробів зі спеціальності «182-Технології легкої промисловості» освітньої програми «Конструювання та технології швейних виробів».
Випускники представили на розгляд широкий спектр тематик кваліфікаційних робіт, пов’язаних з удосконаленням процесів проєктування та технології виготовлення одягу в умовах діючих швейних підприємств міста, області та України.
Усі кваліфікаційні роботи передбачали виготовлення готових зразків швейних виробів, частина з яких була рекомендована до впровадження у виробництво, що підтверджено наявними актами впровадження.
Найбільш цікавими були кваліфікаційні роботи, пов’язані з впровадженням інноваційних технологій – віртуальної VR та доповненої AR реальності, штучного інтелекту АІ. Магістрантка Дякова Альона представила до розгляду процес візуалізації історичного дитячого одягу з використанням VR та AR-технологій для інтерпретації культурної спадщини, обравши в якості джерела творчості картину XVII століття Готфріда Лібальта «Юнак з мавпою» з колекції Підгорецького замку на Львівщині.
Магістрантка Кривицька Ірина представила комісії корпоративний одяг, розроблений для студентів Хмельницького національного університету, і процес його оздоблення шляхом термодруку. Логотип університету розташований на даних виробах шляхом доповненої реальності розповідає про особливості навчання в ХНУ.
Ряд кваліфікаційних робіт мали прикладний характер, пов’язаний з виготовленням одягу для широкого кола споживачів або для специфічних сфер діяльності людини. Магістрантка Цісар Владислава представила чоловічі адаптивні штани для людей з травматичними ураженнями кінцівок, які розроблялися в умовах ФОП Ковальчук Д.А. м. Хмельницький і містять ряд ергономічних застібок для зручності їх знімання та одягання.
Магістрантка Коляда Надія розробила спеціальний костюм для занять парашутним спортом в умовах T3OB «Скай Вайд Системс», м. Київ. Дослідженням цього питання Надія займалася протягом усього періоду навчання в магістратурі, паралельно працюючи на даному підприємстві.
Магістрант Чабан Павло представив промислову колекцію жіночих суконь, виготовлену в умовах ТОВ «АДАМАС ПРО» м.Хмельницький з застосуванням 3D Vstitcher та САПР Investronica.
Магістрант Шугайло Аким представив роботу дизайнерського спрямування, розробивши ансамбль чоловічого молодіжного одягу «Eko Grey» з шкіри, а Поворозник Павло розробив молодіжну колекцію трикотажних виробів використавши в якості джерела творчості фехтувальні костюми.
Магістранти Москалюк Ярослав, Сняла Анастасія та Шевченко Анастасія представили класичні кваліфікаційні роботи пов’язані з удосконаленням технологічних процесів обробки швейних виробів та з удосконаленням організації технологічних потоків.
Головою ЕК була запрошена випускниця кафедри технології і конструювання швейних виробів Матвеєва Віталіна, яка зараз працює модельєром-конструктором ТОВ POLLARDI FASHION GROUP. Голова ЕК відмітила високий професіоналізм, креативність та сучасний підхід випускників кафедри ТКШВ до вирішення поставлених завдань. Відкритий захист проходив у дружній, доброзичливій обстановці. Кожен магістрант поділився своїми знаннями та практичними навичками, які в майбутньому їм знадобляться для професійної діяльності у сфері легкої промисловості.
За рішенням ЕК Дякову Альону та Чабана Павла було рекомендовано для вступу до аспірантури.
10 січня 2025 року відбулося урочисте вручення дипломів магістрантам спеціальності «182-Технології легкої промисловості» деканом факультету Іванішеною Тетяною Володимирівною, яка побажала їм світлого майбутнього під мирним небом України.
Пишаємося нашими випускниками і бажаємо вам професійного зростання, розвитку та процвітання!!! Завжди чекаємо вас до конструктивного спілкування і подальшої співпраці!!!