10 квітня 2025 року в Калинівському технологічному фаховому коледжі м. Калинівка Вінницької області відбулася Міжрегіональна конференція «Зелений перехід» присвячена обговоренню ключових аспектів сталого розвитку швейної галузі України та переробки відходів, упровадженню навичок (METASKILLS) в освітній процес майбутніх фахівців легкої промисловості, екологічній грамотності виробників одягу, підвищенню кваліфікації та обміну досвідом представників освіти з виробниками одягу, популяризації спеціальностей легкої промисловості України серед здобувачів освіти різних рівнів
До привітального слова були запрошені Руслан БУДЯК – директор Калинівського технологічного фахового коледжу; Тетяна ІЗОВІТ – президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром»; Ольга ШУЛЯК – керівник підрозділу сприяння працевлаштування випускників Калинівського технологічного фахового коледжу.
З цікавими та ґрунтовними лекціями та презентаційними матеріалами перед учасниками конференції виступили:
Тетяна ІЗОВІТ – президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром» з доповіддю «Подвійна трансформація галузі: цифровий та зелений переходи»;
Ганна ЩУЦЬКА – директорка Київського фахового коледжу прикладних наук з доповіддю «Метанавички: стратегія популяризації професій у легкій промисловості»;
Тетяна ПУШКАРЬОВА – менеджерка з розвитку Re:inventex з доповіддю «Регламент ЄС з екодизайну. Майбутнє сталого розвитку текстильної та модної індустрії»;
Ірина ДАУС – R&D директорка INTELLTEX, міжнародна тренерка та представниця Assyst на території України та в країнах Балтії з доповіддю «Сучасні рішення з автоматизації та переходу до сталого виробництва. Цифрове конструювання одягу, імплементація ШІ в робочі процеси».




Учасникам заходу були представлені сучасні колекції одягу, розроблені студентами та випускниками Калинівського технологічного фахового технікуму.



Від імені Хмельницького національного університету в заході прийняли участь ректор ХНУ Сергій МАТЮХ, який радо привітав усіх учасників заходу і виразив сподівання на подальшу плідну співпрацю. Від кафедри технології та конструювання швейних виробів захід відвідали завідувачка кафедри ТКШВ Світлана КУЛЕШОВА, доценти Вікторія МИЦА, Людмила БУХАНЦОВА, Олеся ДІТКОВСЬКА, аспірантка Оксана ХАСАНОВА. Колектив кафедри ТКШВ вручив директору Калинівського технологічного фахового технікуму Руслану БУДЯКУ сучасні монографії, розроблені викладачами кафедри та по’вязані з застосуванням цифрових технологій та штучного інтелекту при розробці нових моделей одягу.


Викладачі кафедри ТКШВ ХНУ в дружній обстановці тісно поспілкувалися з викладачами Калинівського технологічного фахового технікуму та Київського національного університету технологій та дизайну, обмінялися досвідом та перспективами нових шляхів розвитку в сфері сталого розвитку швейних підприємств легкої промисловості.




В кінці конференції учасники заходу отримали іменні сертифікати, що свідчать про набуття ряду компетенцій:
- формування екологічної грамотності;
- впровадження мета навичок в освітній процес;
- здатність розвивати та імплементувати інноваційні дії, які приводять до сталого розвитку промислового виробництва одягу.

Представники Хмельницького національного університету та колектив кафедри технології та конструювання швейних виробів щиро вдячні керівництву Калинівського технологічного фахового коледжу та Асоціації «Укрлегпром» за організацію та проведення інноваційного заходу пов’язаного з розвитком екологічної грамотності виробників та освітян галузі легкої промисловості. Колектив кафедри ТКШВ сподівається на подальшу співпрацю та розвиток дружніх професійних відносин між нашими освітніми закладами та спільну співпрацю на благо збереження здорової екосистеми України.
Інформація кафедри ТКШВ