Ви зараз переглядаєте ТЕКСТИЛЬНИЙ ОНЛАЙН БІЗНЕС-ФОРУМ (B2B)

ТЕКСТИЛЬНИЙ ОНЛАЙН БІЗНЕС-ФОРУМ (B2B)

  • Категорія запису:Новини

27.01.2021 р. представники кафедри Технології і конструювання швейних виробів (д.т.н., проф. Славінська А.Л., к.т.н., доц. Мица В.В.) прийняли активну участь у текстильному онлайн бізнес-форумі (B2B) між представниками Української асоціації підприємств легкої промисловості, галузевих навчальних закладів та Узбецької Асоціації «Узтекстильпром», а також керівництва ТПП та державних інституцій двох країн.

Основна мета форуму – налагодження прямих контактів та розвиток українсько-узбецького співробітництва у текстильній, швейній, шкіряній, взуттєвій та інших галузях легкої промисловості. Під час Форуму було обговорено ряд актуальних питань. Для України історично Узбекистан є одним із стратегічних партнерів з постачання бавовни, волокон, пряжі, текстильних матеріалів, тканин. Україна зацікавлена у розвитку і налагодженні нових прямих контактів з виробниками такої продукції. Також Україна виготовляє увесь спектр одягу, взуття, товарів промислово-технічного призначення, і готова запропонувати якісну продукцію для узбецького ринку. Ще одним перспективним напрямком співпраці може стати експорт освітніх послуг з підготовки галузевих кадрів.

Тетяна Ізовіт – Президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром»
Іслам Жасімов – перший заступник голови Торгово-промислової палати Республіки Узбекистан

За результатами попередніх переговорів, узбецька сторона пропонувала вивчити можливості та виробити спільні механізми поглибленої співпраці між нашими державами у сфері легкої промисловості та текстилю. Наголошено, що Узбекистан розглядає Україну як важливого партнера у диверсифікації виходу узбецької продукції на європейські ринки. Також узбецька сторона зверталась з проханням розглянути питання надання Україною їм допомоги в участі у міжнародних тендерах, які організовуються США, і до участі у яких має доступ Україна. Представники Міністерства інвестицій та зовнішньої торгівлі РУз, визначили, що перспективним напрямом може стати нарощування поставок до України узбецьких напівфабрикатів (текстиль, полотно, пряжа, заготовки для виготовлення взуття) для подальшої їх переробки в Україні.

К.т.н., доц. кафедри ТКШВ Мица В.В.