Ви зараз переглядаєте ШЛЯХ ДО УСПІХУ, РОЗВИТОК ОСОБИСТІСНИХ SOFT SKILLS

ШЛЯХ ДО УСПІХУ, РОЗВИТОК ОСОБИСТІСНИХ SOFT SKILLS

Владислава Цісар, магістрантка кафедри технології і конструювання швейних виробів ХНУ, ШВм-23-1, розпочала свій науковий шлях ще на третьому курсі навчання освітнього рівня «бакалавр». Саме тоді, у 2022 році, стало зрозуміло, що існує гостра потреба у адаптивному одязі для поранених військовослужбовців. Тому Владислава спільно із викладачами кафедри, доцентом Оленою Лущевською та завідувачем кафедри професором Світланою Кулешовою розпочали роботу над розробленням такого адаптивного одягу.

Першими науковими завданнями Влади були інформаційні дослідження ситуації з розроблення адаптивного одягу в Україні та за її межами, що були успішно реалізовані та презентувались на Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції молодих вчених та студентів та були опубліковані у збірнику тез доповідей:

Цісар В. В., Лущевська О. М. Проєктування адаптивного одягу для людей із травматичними ураженнями кінцівок // Ресурсозберігаючі технології легкої, текстильної і харчової промисловості: збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції молодих вчених та студентів, 22 листопада 2023 р. – Хмельницький : ХНУ, 2023. – С. 71-73.

Наукова робота з розроблення адаптивного одягу настільки захопила Владиславу, що вона вступила у магістратуру і одразу ж продовжила наукову діяльність за обраним напрямком. Для виділення найбільш вагомих вимог до адаптивного одягу Владислава долучилася до складу команди науковців кафедри, яка відвідувала поранених військових у госпіталі та спілкувалася із ними з приводу існуючого одягу і побажань щодо покращення його якості.

Упродовж квітня-травня 2024 року Влада у складі кафедральної команди науковців проходила онлайн навчання у Business Academy GCIP Ukraine від ХНТУ та працювала над підготовкою стартап-проєкту для участі у Конкурсі інновацій, технологій та стартапів, що проходив на базі Херсонського національного технічного університету – Регіонального акселератора GCIP у Херсонській області. Стартап-проєкт, що презентувала команда, має назву «AdapTimE» та направлений на виробництво унікального адаптивного одягу, що може підлаштовуватися до особливих потреб людини з функціональними порушеннями. У результаті навчання було удосконалено стартап та отримано І місце серед 4 команд-стартаперів, що боролися за перемогу у фіналі конкурсу.

Також Владислава разом із своїм керівником Оленою Лущевською долучились до команди науковців кафедри економічної теорії, підприємництва та торгівлі для спільної роботи над стартап-проєктом «Generation of Changes», ідея якого полягала у створенні комфортного одягу для поранених бійців, а саме лінійки одягу «Обійми» для пришвидшення психофізіологічного відновлення поранених. У межах проєкту «Відновлення через соціальне підприємництво» від Junior Achievement Ukraine з лютого до травня 2024р., Владислава проходила навчання «Табори підприємництва», склала іспит та отримала Entrepreneurial Skills Pass (ESP) «Сертифікат підприємницьких компетентностей», міжнародна кваліфікаційна ініціатива, за результатами якої Влада підтверджує успішне засвоєння підприємницьких навичок.

22 червня 2024 року у стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Національний фінал проєкту «Відновлення через соціальне підприємництво», на якому Влада разом із студентами кафедри економічної теорії, підприємництва та торгівлі презентували свій проєкт «Generation of Changes» перед організаторами та журі конкурсу та вибороли  отримання гранту та вихід у річний Startup Pre-Accelerator для подальшого розвитку своєї бізнес ідеї.

Разом із тим Владислава представила розроблені нею ескізи ансамблів одягу для поранених жінок та чоловіків із мотиваційним принтом під девізом «Долоньки підтримки» у Всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля 2024» у номінації «Digital ескіз». Таку роботу неможливо оминути, вона вселяє надію і віру в краще майбутнє, тому її було відмічено спеціальним призом від начальника науково-дослідної частини ХНУ та запропоновано укласти контракт (цивільно-правовий договір) на виконання наукової роботи з подальшого розроблення такого одягу.

21 червня 2024 року Влада презентувала свою роботу у фіналі Конкурсу «Інноваційних ідей молодих вчених (ІІМВ) 2024» Хмельницького національного університету.

Проєкт «AdaptClo. Адаптивний поясний одяг – штани для нездоланних» є підсумком роботи Владислави за останній рік і направлений на створення одягу для людей із травмуванням нижніх кінцівок не лише на етапі проходження лікування та первинної реабілітації, а і для після реабілітаційного періоду. Для того щоб підтримати наших бійців і у лікарні, запропоновано створювати для них максимально комфортні, ергономічні поясні вироби із мотиваційними принтами. А також для підтримки людей із ампутаціями, які вже закінчили лікування Владою розроблені адаптивні штани, що відповідають сучасним напрямкам молодіжної моди, містять елементи, що забезпечують комфорт при одяганні для людини з протезом і при цьому візуально не відрізняються від звичайних штанів.

Робота Владислави Цісар була високооцінена журі конкурсу, до складу якого увійшли науковці та представники бізнесу, та отримала ІІ місце серед 13 представлених проєктів.

Вітаємо Владиславу із черговим здобутком та щиро бажаємо не зупинятись на досягнутому, адже подібні розробки є дуже потрібними для тих хто ціною власного здоров’я боронить нас.Слава Україні та її Героям!

Колектив кафедри ТКШВ

Залишити відповідь