Історія СБМ

У 1992 році на кафедрі технології і конструювання швейних виробів з метою об’єднання творчих зусиль студентів і професійного досвіду викладачів кафедри було створено Студентський Будинок моделей (СБМ).

Художнім керівником колективу з початку його заснування є колишній доцент кафедри ТКШВ, а нині зав. кафедрою дизайну ХНУ, професор, кандидат технічних наук, член Спілки дизайнерів України – Баннова Ірина Мусіївна.

Технічна координація роботи студентів у рамках СБМ здійснюється технічним директором. Обов’язки технічного директора СБМ на протязі його діяльності виконували випускниці кафедри ТКШВ В. Дацкова, О. Мірошниченко, О. Стрижова, Л. Буханцова та О. Лущевська. Робота у СБМ для О. Стрижової, Л. Буханцової та О. Лущевської стала поштовхом для їхньої науково-викладацької діяльності. Вони у різні роки вступили до аспірантури на денну форму навчання, успішно її закінчили та продовжують роботу викладачами університету.

СБМ як організація, яка надає можливість молодим і талановитим студентам робити перші серйозні кроки у бізнесі моди, переніс випробовування часом і вже понад сімнадцять років функціонує у Хмельницькому національному університеті. Цей творчий колектив об’єднує групу студентів-авторів (технологів, конструкторів, модельєрів) та школу манекенниць. Талановиті автори розробляють та власноруч виготовляють цікаві, перспективні колекції одягу. При розробці та реалізації своїх творчих доробок студенти отримують професійну допомогу зі сторони викладачів кафедри ТКШВ Л.В. Краснюк, О.М. Трояна, С.Г. Кулешової ,О.П. Стоянової та інших, а також майстрів виробничого навчання кафедри – А.А. Золотенко і Ю.В. Кошевко.

За час існування СБМ став відомим не тільки у м. Хмельницькому та в Україні, але й за їх межами. Творчий колектив СБМ є постійним учасником та призером міжнародних конкурсів дизайнерів одягу, таких як: “Адмиралтейская игла” (м. Санкт-Петербург), “Подиум” (м. П’ятигорськ), “Печерські каштани”, “Міжнародні премії SMIRNOFF в галузі моди” і „Сезони моди. – Погляд у майбутнє” (м. Київ), “Времена года” (м. Одеса), “Леополіс” (м. Львів) та учасником інших конкурсів та фестивалів моди, що проходять у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Мукачево, а також обласного телефестивалю “Барви Поділля”.

Студентські роботи отримують визнання журі та симпатії глядачів, що підтверджується значною кількістю дипломів та призами Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів. Завдяки цим перемогам автори навчаються та стажуються у відомих дизайнерських центрах Європи.

Знання та практичні навики, які отримали студенти у процесі творчих розробок колекцій у СБМ, дозволяють зараз їм бути професіоналами своєї справи та успішно працювати по спеціальності у провідних фірмах України, Молдови, Росії, Німеччини та Латвії або ж займатися бізнесом та розвивати власні торгові марки.