Ви зараз переглядаєте ВІЙСЬКОВИЙ ДОСВІД ТА СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ВІД «VELMET»

ВІЙСЬКОВИЙ ДОСВІД ТА СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ВІД «VELMET»

  • Категорія запису:Новини

Співпраця кафедри Технології і конструювання швейних виробів ХНУ з «Velmet» почалася ще у 2018 році, з яскравої презентації на нашій кафедрі зразків сучасного військового спорядження та практичної діяльності цього молодого підприємства. Саме з цього моменту наші студенти отримали ще одну чудову можливість проходження виробничої практики і отримання свого першого робочого місця за фахом. Тому 21 жовтня 2024 року наші студенти відвідали дане підприємство. Заняття проведено у рамках вивчення навчальної дисципліни «Проєктування підприємств» для студентів групи ШВ-21-1 (лектор – доцент кафедри технології і конструювання швейних виробів Валерій ПРИВАЛА) з метою закріплення теоретичних знань і практичного ознайомлення студентів з організацією потокового виробництва швейних виробів. Темою заняття обрано лекцію «Планування технологічних потоків швейних цехів та оцінка їх організаційно-технічного рівня». Заняття було проведено в парі з головним технологом підприємства – пані Бєдаревою Галиною Іванівною, яка є однією з найкращих колишніх випускників нашої кафедри.

Історія торгової марки «Velmet Armor System» почалася, коли Україна зіткнулася з несподіваними атаками сусідньої держави-агресора. У той час наша армія була готова дати гідну відсіч ворогу, але, на жаль, все трималося на патріотизмі і ентузіазмі українців. Одяг та екіпірування військових вже багато років не відповідали умовам, в яких відбувалися бойові дії.

Майбутній керівник «Velmet» Сергій Міняйлук, повернувшись із зони бойових дій АТО, вирішив організувати волонтерський рух в Хмельницькому. Броня, боєприпаси, захисний одяг, взуття – все це передавалося нашим героям безкоштовно.

Тоді наша броня і тактичне спорядження виробництва «Velmet» допомогли вибратися зі складної ситуації і врятувати життя багатьом військовослужбовцям ЗСУ та бійцям добровольчих батальйонів.

Сьогодні «Velmet» поставляє зразки продукції на український ринок, які нічим не поступаються товарам всесвітньо відомих брендів. При цьому, переважна кількість продукції є результатом творчого доопрацювання вже існуючих зразків.

Деякі елементи спорядження є розробкою суто даного підприємства, що підтверджено численними патентами на винахід і міжнародними сертифікатами якості. Гнучка політика керування виробництвом дозволяє виготовляти певні аксесуари і в одиничному екземплярі за індивідуальним замовлення бійців ЗСУ, нацгвардії, МВС України  та підрозділів сил спеціального призначення. Частими замовниками військової продукції є і іноземні військовослужбовці.

Головний секрет успіху даного підприємства полягає у молодіжному (середній вік працівників складає 30 років) складі «Velmet» та у дбайливому відношенні до кожного члена команди. Саме молодий вік і підтримка з боку керівництва будь-яких цікавих ідей, дозволяє стабільно працювати над створенням нових матеріалів і інноваційних технологій з удосконалення екіпіровки, військової форми, бронежилетів.

Продукція військового призначення є специфічною і потребує відповідних матеріалів і фурнітури, переважна більшість яких постачають закордонні фірми. Деякі матеріали можливо розрізати лише за допомогою лазерної установки, дію якої нам продемонстрував головний технолог підприємства. Наші студенти отримали можливість вперше  побачити такі матеріали і спеціальне обладнання для їх обробки в дії.

Завдяки регулярним тренінгам, мастер-класам, курсам з вивчення іноземних мов, відрядженням за кордон на численні виставки військового спорядження, керівництвом «Velmet» досягається безупинний рух вперед і самовдосконалення всього колективу.

Під час проведення даного заняття, студенти гр.ШВ-21-1 ознайомились із формою організації праці та виробництва на «Velmet», з розподілом обов’язків між працівниками, з розташуванням і облаштуванням робочих місць в швейних та допоміжних цехах у відповідності до їх функціонального призначення. Особливу зацікавленість у студентів викликало лазерне устаткування для роботи із спеціальними матеріалами, без якого виготовлення 70% продукції даного підприємства було б неможливим.

Ми надзвичайно вдячні за доброзичливість, з якою нас кожен раз зустрічає чудовий колектив даного підприємства. Від щирого серця бажаємо колективу «Velmet» миру, злагоди і успіхів у надзвичайній справі з підтримки боєздатності нашої армії! Слава Україні!!! 

Матеріал підготував викладач кафедри Технології та конструювання швейних виробів ХНУ: доцент Валерій ПРИВАЛА