3.03.2023 року відбулася чергова зустріч представників кафедри ТКШВ ХНУ з членами Podillia Fashion Cluster та Агенцією Сталого Розвитку АСТАР, що об’єдналися задля розвитку та кластеризації галузі швейного виробництва.
Громадська спілка Podillia Fashion Cluster – це платформа для партнерства у сфері розвитку швейного виробництва. Мета кластеру: об’єднати зусилля виробництва, бізнесу, влади, закладів освіти та науки задля формування ринку якісного одягу та аксесуарів з фокусом на спорт, туризм та активне сімейне дозвілля. На сьогоднішній день до кластеру ввійшло 8 швейних підприємств (як місцеві, так і релоковані з тимчасово окупованих територій нашої держави).
Команда АСТАР запускає і підтримує розвиток вже не одного кластеру в Україні. Основі ї функції це проектний менеджмент, вихід на міжнародний рівень співпраці, комунікаційні та юридичні питання, стратегування, допомога з отримання грантових коштів, тощо.
Та все ж бізнес і виробництво не може існувати без висококваліфікованого персоналу, а підготовка спеціалістів швейної галузі є прямим завданням колективу кафедри ТКШВ ХНУ.
На зустрічі були присутні: Олег ДЕМЧУК та Олександр ШЕМЧУК (АСТАР); Леонід КОЗЛОВСЬКИЙ (ТОВ Хмельничанка), Вадим ОРТИНСЬКИЙ (ТОВ Арті), Алекс БУНІТСЬКИЙ (дизайнер) та представник релокованого бізнесу Олег ФОМЕНКО (ФОП). Кафедру представляли професор, д.т.н., начальник науково-дослідної частини ХНУ Оксана ЗАХАРКЕВИЧ, професор, д.т.н., гарант освітньої програми магістерського рівня Світлана КУЛЕШОВА, к.т.н. доц. начальник відділу комерціалізації науково-технічних розробок ХНУ Юлія КОШЕВКО, а також представниці робочої групи к.т.н, доц. Олеся ДІТКОВСЬКА, к.т.н., доц Галина ШВЕЦЬ, майстер виробничого навчання Оксана ХАСАНОВА.
Цього разу зустріч відбулася на території ТзОВ Хмельничанка, що є одним із провідних швейних підприємств міста. Саме виробничі площі та обладнання цього підприємства, люб’язно запропоновані директором Леонідом Козловським, мають стати базою для створення конкурентоспроможного Fashion Training Center. У перспективі цей центр на основі модульного навчання формуватиме кадровий потенціал за запитами підприємств швейної промисловості Хмельниччини і сприятиме кластеризації галузі, яка визначена смарт-спеціалізацією регіону. На зустрічі вирішувалася ціла низка питань, зокрема конкретні напрями підготовки та/чи перекваліфікації спеціалістів у швейній галузі.
Також велику увагу було приділено питанню оновлення змісту проекту освітньої програми магістерського рівня за спеціальністю 182 – Технології легкої промисловості. Варто відмітити, що більшість представлених на зустрічі швейних підприємств багато років співпрацюють з кафедрою ТКШВ, зокрема надають базу для проходження студентами виробничих та переддипломних практик, а також є роботодавцями для випускників кафедри. Тому при обговоренні була присутня щира зацікавленість усіх сторін, та були запропоновані конкретні напрями для покращення процесу підготовки магістрів швейного виробництва, удосконаленню шляхів набуття ними практичних навичок, зокрема під час проходження практики у Fashion Training Center.
Доц. Олеся ДІТКОВСЬКА