24 січня 2024 року відбулось урочисте підписання меморандуму про партнерство між Хмельницьким національним університетом (представник — ректор Сергій Матюх), Громадською організацією «Агенція Сталого розвитку «Астар» (представник — Голова правління Олег Демчук); Громадською спілкою «ПОДІЛЬСЬКИЙ КЛАСТЕР МОДИ» (представник — Голова спілки (голова правління) Олександр Суховірський) і Хмельницьким ІТ-кластером (представник — член правління В’ячеслав Аскеров) для створення Європейського цифрового інноваційного хабу.
Європейський цифровий інноваційний хаб EDIH (ЄЦІХ) представляє собою важливу європейську мережу хабів, які взаємодіють та спільно працюють на користь Європейського союзу в сфері цифровізації та інноваційного розвитку. Враховуючи, що Україна є активним учасником даної програми з 2022 року, участь у конкурсі EDIH відкриває для наших компаній та університетів унікальні можливості. 20 грудня 2023 року стартував національний відбір підприємств, що бажають стати Європейським цифровим інноваційним хабом (ЄЦІХ) й готові впроваджувати та просувати інновації й технології, які допоможуть швидше розвиватися як суспільству, так і бізнесу.
Співпраця ХНУ, ГО “АСТАР”, Подільського кластеру моди та Хмельницького ІТ-кластеру має на меті об’єднання зусиль задля підготовки гранту, який упродовж 4 років буде підтримувати функціонування Цифрового інноваційного хабу у місті Хмельницькому, діяльність якого буде спрямовано на розвиток швейних виробництв, адже саме легка промисловість є однією з трьох смарт-спеціалізацій нашого регіону. Тому пріоритетним завданням створеного хабу має стати підвищення конкурентоспроможності продукції швейного виробництва малих та середніх підприємств Хмельниччини за рахунок цифровізації швейного виробництва та впровадження інноваційних технологій для забезпечення виходу товару на європейський ринок.
Основною компетенцією Хмельницького національного університету стане надання освітніх та тренінгових послуг на базі трьох факультетів: факультету інформаційних технологій, факультету технологій і дизайну та факультету інженерії, транспорту та архітектури. Для цього у нашому ЗВО є потужна матеріально-технічна база — сучасні лабораторії та наукові центри: Навчально-наукова лабораторія «Технологій і моди», Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія проектування та виготовлення нестандартного обладнання», Центр інноваційних 3D-технологій, Навчально-науковий центр систем автоматизації і електроприводів SIEMENS, Центр SOLIDWORKS та ін.
Творимо майбутнє нашої країни разом!
Працюємо задля Перемоги!
Відділ зв’язків з громадськістю