Міжнародні зв’язки

Протягом багато років на кафедрі «Технології та конструювання швейних виробів» відбувалася підготовка кваліфікованих фахівців із різних країн. У зв’язку з цим, за роки свого існування наша кафедра має міцні зв’язки із її випускниками і колишніми викладачами, які мешкають і працюють по всьому світі, зокрема у Канаді, США, Франції, Німеччині, Польщі, Чехії та в інших європейських державах.

EDIH “Clothing Technology & Textile Hub”

У липні 2024 року Європейський Союз визначив майбутні цифрові інноваційні хаби в Україні, які приєднаються до Європейської мережі в межах програми ЄС «Цифрова Європа». Європейські цифрові інноваційні хаби (ЄЦІХ) — це центри, які допомагають малому й середньому бізнесу та державним організаціям вдосконалювати виробничі процеси, продукти або послуги за допомогою цифрових технологій.

Переможцями конкурсу стали об’єднання, які готові впроваджувати інновації та цифрову трансформацію для українських підприємств і державних установ. Хмельницький національний університет отримає фінансування ЄС на створення й функціонування ЄЦІХ, а саме:

Хмельницький національний університет / EDIH “Clothing Technology & Textile Hub”. Спеціалізація: у сферах швейної промисловості та машинобудування.

Команду від Хмельницького національного університету очолила професор нашої кафедри Оксана Захаркевич, яка виступає координатором проекту. Основне ядро команди складає колектив кафедри технології і конструювання швейних виробів. Долучаються до проекту представники кафедри технології машинобудування, кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, кафедри кібербезпеки. Детальніше https://thedigital.gov.ua/news/ukrainski-obednannya-uviyshli-do-merezhi-evropeyskikh-tsifrovikh-innovatsiynikh-khabiv

3D CONCEPTS FOR FASHION EDUCATION IN UKRAINE (3D4U)

Професор кафедри Оксана Захаркевич та доцент кафедри Юлія Кошевко забезпечують виконання міжнародного проєкту Еразмус+ № 101128856 – 3D4U – ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-2 (Грантова Угода № – 101128856 – 3D4U) «3D concepts for fashion education in Ukraine»/3D концепції для освіти моди в Україні». Детальніше: https://3d4u.org/

U_CAN: Україна на шляху до вуглецевої нейтральності

23-24 травня 2024 року відбулась перша зустріч учасників консорціуму Міжнародного проекту ЄС «U_CAN: Україна на шляху до вуглецевої нейтральності» у місті Дрезден, Німеччина. Проект U_CAN фінансується в рамках Horizon Europe, основної програми фінансування ЄС, в рамках грантової угоди. Як представники партнера-учасника консорціуму проекту U_CAN від Хмельницького національного університету взяли участь у зустрічі-відкритті: Оксана Захаркевич професор кафедри технології та конструювання швейних виробів та Юлія Кошевко доцент кафедри технології та конструювання швейних виробів.

Embroidery. New way of traditional

Спільно з колегами Тракійського Університету факультет техніки і технологій, м. Ямболь, Болгарія подали проект за грантовою програмою House of Europe.
Назва проекту: «Embroidery. New way of traditional». Мета: Популяризація традиційної вишивки серед молоді в Україні та Болгарії, інтерпретуючи її виконання сучасними технологіями.
До даного проекту буде залучено команду фахівців з кафедри дизайну та проектування Тракійського Університету, факультет техніки і технологій, м. Ямболь, Болгарія на чолі з доцентом Златіною Казлачевою. Творчі зв’язки з кафедрою дизайну Тракійського Університету та кафедрою технології та конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету виникли ще з 2017 року. Колеги з Болгарії неодноразово приймали участь в конференціях ХНУ, публікували наукові праці в матеріалах конференції. В свою чергу, науковці ХНУ приймали участь в International Conference on Technics, Technologies and Education ICTTE Yambol, Bulgaria. В ході такої співпраці виникла ідея проекту.

Módna línia mladých

Викладачі кафедри разом з студентами приймають участь у конкурс молодих дизайнерів “Módna línia mladých”, який відбувся у м. Прешов, Словаччина. Учасниками конкурсу є представники закладів освіти з Словаччини, Чехії, Польщі та України де щорічно демонструють більше 130 колекцій у 8 номінаціях.

9 травня 2021 року на єгипетському телебаченні (телеканал Nile Culture) професор Елсаєд Ахмед Ельнашар, PhD (Faculty of Specific Education, Kafrelsheikh University, Egypt) був запрошеним гостем телепрограми. Основною темою обговорення була співпраця професора Ельнашара із науковцями Хмельницького національного університету та її результати, а саме: видання тлумачного словника-текстильного та швейного виробництв «Visual Dictionary in Textiles & Apparel».

Інтерв’ю професора Ельнашара на каналі Nile Culture